VE PKK AYGÜN'Ü SERBEST BIRAKTI! 14 Ağustos 2012, 21:22

PKK tarafından kaçırılan CHP'li Hüseyin Aygün Ovacık'ta serbest bırakıldı. Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Ovacık ilçesinde serbest bırakıldığını açıkladı Hüseyin Aygün'ün sağlık durumunun iyi olduğu BELİRTİLDİ.
 PKK'nın kaçırdığı CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü 48 saat sonra Aşağı Tornova mevkiinde serbest bıraktı. Ovacık Kaymakamlığına giden Hüseyin Aygün eşi ve milletvekili arkadaşlarını haberdar etti. Bugün terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen internet sitesinden yapılan açıklamada Aygün'ün bugün serbest bırakılacağı açıklanmıştı. Aygün kaçırıldığı bölgeye yakın bir mevkide serbest bırakıldı.

OVACIK'TA BİR KÖYE BIRAKILDI

Alınan bilgilere göre, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün terör örgütü tarafından 48 saat sonra serbest bırakıldı. Aygün'ün Ovacık ilçesi yakınında bir köye bırakıldığı belirtildi.
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Danışmanı'nın yaptığı açıklamaya göre, valilik teyidi ile serbest bırakılma haberinin onaylandığı ve Hüseyin Aygün'ü almak için yola çıktıklarını belirtti.


Koç'tan açıklama

CHP Sözcüsü Haluk Koç, Hüseyin Aygün’ün serbest kalması sonrasında yaptığı açıklamada, “Aklıselim galip geldi” dedi.

İŞTE AYGÜN'ÜN İLK GÖRÜNTÜLERİ


Önceki akşam kaçırıldı

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, önceki akşam 17.00 sularında Ovacık’tan çıktıktan sonra 18.30 sıralarında Ovacık Tunceli yolunun 35’inci kilometresinde PKK tarafından kaçırıldı. Edinilen bilgilere göre, Akşam gazetesi muhabiri Kadir Merkit ve danışmanı Deniz Tunç ile birlikte Ovacık’ta incelemelerde bulunan Aygün’ün yolu, ilçeden ayrıldıktan yaklaşık 80 dakika sonra 2 PKK’lı tarafından Tunceli’nin Fırtına Veli mevkisinde kesildi.

Ellerinde uzun namlulu silah bulunan 2 PKK'lının otomobili durdurduğu zaman Milletvekili Aygün'ün otomobilden inmek istemediği öğrenildi. Aygün'ün PKK'lı teröristlerle yörede konuşulan Zazaca dili ile konuşmak istediği, ancak PKK'lıların "Biz bilmiyoruz" demesi üzerine Türkçe konuştuğu belirtildi.

Aygün, PKK'lılara, "Arabadan inmeyeceğim, kaçırılma olaylarını doğru bulmuyorum. Ben milletvekiliyim, beni halk seçti. Vuracaksınız beni vurun, danışmanımı ve diğer arkadaşı bırakın" dedi. PKK'lılar Aygün'ün isteği üzerine yanındaki 2 kişiyi otomobille gönderdikten sonra milletvekilini yanlarına alıp yaya olarak ormanlık alana gittikleri öğrenildi. Aygün'ün kaçırılmasının ardından milletvekilinin bulunması için bölgede hava ve karadan arama çalışmaları başlatılmıştı.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları