Son Dakika! Diyarbakır'da Emniyete Bombalı Saldırı! Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var..! 04 Kasım 2016, 09:43

Diyarbakır Bağlar'da emniyet binasına bombalı saldırı düzenlendi. Patlamanın şiddeti tüm kentte hissedildi. Olayda ilk bilgilere göre 1 kişi öldü, 30'dan fazla kişi yaralı.
 Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün içerisinde bulunduğu emniyet binasına, bombalı saldırı yapıldı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Bölgeden gelen ilk bilgilere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 30'dan fazla kişi yaralandı. Saldırının bomba yüklü araçla yapıldığı belirtiliyor.

YAYIN YASAĞI

Radyo Televizyon Üst Kurulu, Başbakanlığın yazısı ile Diyarbakır Bağlar'daki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini bildirdi.

DHA muhabiri Ferit Aslan, patlamanın çok şiddetli olduğunu, görgü tanıklarının bazı ev ve binaların yıkıldığını söylediğini belirtti.

İLK BELİRLEMELERE GÖRE 1 ÖLÜ, 30'DAN FAZLA YARALI

NTV'nin bölgeden aldığı bilgilere göre, patlamada 1 kişi hayatını kaybetti. 30'dan fazla kişi ise yaralandı.SALDIRININ ARDINDAN ÇATIŞMA ÇIKTI

Olay, 08.00 sıralarında merkez Bağlar ilçesi Emek Caddesi üzerinde bulunan ve içerisinde Terörle Mücadele ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün olduğu Eski Emniyet Müdürlüğü'nde meydana geldi. Emniyet binasına bombalı saldırı yapılırken, saldırının ardından çatışma çıktı.

Yorum Gönder