SATIRLI SALDIRGAN O GÜN YAŞANANLARI ANLATTI! 09 Temmuz 2013, 12:06

Daha önceden gezi eylemlerine destek verirken daha sonradan elinde pala ile göstericilere saldıran Sabri Çelebi o gün yaşananları anlattı...
 İstanbul Taksim'de Gezi Parkı eylemcilerine düzenlediği palalı saldırı ile gündeme gelen Sabri Çelebi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Çelebi, esnaflık yaptığı işyerinde konuştu. Saldırıda neden pala kullandığını anlattı.
"GEZİ EYLEMLERİNE SEMPATİ İLE BAKTIM"
Ben ne teröristim, ne siyasetçiyim, ne de başka bir şeyim, sadece esnafım. AK Parti'ye de hiçbir şekilde oy vermedim. Olayların başladığı ilk günden beri gösterilere sempatiyle bakmış, göstericilere yardım etmiş insanlarız. Dışarıda müdahaleler olduğunda göstericilere biz her türlü yardımcı olduk. Gezi Parkı'nın tam boşalttığı zaman bizim dükkanımızın önünde barikatlar kuruldu. Bizim sandalyelerimize, bizim şemsiyelerimize molotof kokteyli atıldı. Gene bir şey demedik. Gösterici gösterisini yapar, polis de müdahalesini yapar diye hiç sesimizi çıkarmadık.
"GÖSTERİCİLER BANA SALDIRDI, RAPORUM VAR"
Yukarıda oturuyordum, kalabalıklar geldi, sesler geldi ben de aşağıya inip ne oluyor dedim. Bizim personelle göstericilerden bazıları, bunar gösterici değildir belki de, başka insanlar olabilir, bizim elemanlarla tartışıyorlardı. Tartışma nedenini sordum; bunlar kask, gaz maskesi falan çıkarıyorlarmış müşteri de rahatsız olur diye çocuklar izin vermemişler. Polis bunu görürse bizi alırlar, içeriye gaz bombası atarlar, müşteri yaralanır gibisinden. Ben de yapmayın dışarı çıkın böyle olmaz dedim. Bizim personele de önceden söylenmiş, Siz AKP'li misiniz? AKP'yi mi savunuyorsunuz? gibi laflar söylenmiş. Rica ettim ama provokatörler var içlerinde, saldırdılar. Bana ve personelime saldırdılar darp ettiler, darp raporum da var. Çoğunlukla bu kışkırtmayı yapanlar bayanlardı. Tepki verdiğinizde dışarıdan farklı görünüyor, olayı bilmeyenler bile üzerimize saldırdılar.
"NEDEN Mİ PALA KULLANDIM?"
Çok kalabalık oldular. Ben de o anda kendimi ve iş yerimi savunmak püskürtmek amacıyla, elime geçen, zırh, bizim aşçının kıymayı doğramak için doğradığı zırh, onu aldım çıktık dışarı. Önceden planlanmış bir şey değil. Bir anda olan bir şey.
"BU YAPTIĞIM İYİ BİR ŞEY DEĞİL"
Biz göstericilere saldırıyormuşuz gibi gösteriliyor ama biz göstericilere kesinlikle saldırmadık, polise de saldırmadık. Benim hiçbir partiyle ilişkim yok. Bayana vurduğum söyleniyor. Orada bana vuran bayanlardan bir tanesiydi zaten. Ben sadece zırhın yan tarafıyla tokat atar gibi tokat attım. Ben hiçbir şekilde bir insanı öldürmek, yaralamak veya daha farklı şeyler yapmak gibi bir niyetim yoktu. Sadece malıma, işyerime olan saldırıyı kışkırtmak amaçlı bir tepkiydi. O tepkiyle aldığım bir şeydi. Ben onu almasaydım belki beni öldüreceklerdi, dükkanımı yakıp yıkacaklardı. İyi bir şey mi? hayır değil. Ama psikolojimi, kaybettim

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları