Paşa paşa olalı böyle muamele görmedi! 28 Nisan 2012, 10:06

28 Şubat'ın 3. Dalgasında gözaltına alınan şüpheliler, adliyede sorgu sırası beklerden görüntülendi..
28 Şubat soruşturmasının 3. dalgasında tutuklanan emekli Korg. Yıldırım Türker, savunmasında BÇG faaliyetlerinin Genelkurmay  İkinci Başkanlığı tarafından yönetildiğini belirterek Çevik Bir'i işaret etti. 
Türker, '2. Başkan emretti yaptık' dedi. 'Brinfingçi paşa' emekli Org. Fevzi Türkeri  ise şaka gibi bir savunma yaptı: Fişleme yok, bilgiler bize geldi..

3 SAAT MAHME KARARINI BEKLEDİLER


Adliyede brifing sırası Yeni Şafak, 28 Şubat'ın 3. Dalgasında gözaltına alınan şüphelileri, adliyede sorgu sırası beklerden görüntüledi. Yargı ve basına 'irtica' brifingi veren dönemin Genelkurmay  İstihbarat Dairesi Başkanı emekli Orgeneral Fevzi Türker ile OYAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı emekli Korgeneral Yıldırım Türker'in de aralarında bulunduğu şüpheliler, sorgularının ardından, bankta yan yana oturarak 3 saat mahkemenin kararını bekledi.

TOPLAM TUTUKLU SAYISI 35 OLDU
420 hakim ve savcıya verdiği brifingte, 5 dakika ayakta alkışlanan Türkeri ile diğer şüphelilerin 14 saatlik adliye maratonun ardından yorgun ve tedirgin bekleyişeri Sincan Cezaevi'nde son buldu. 28 Şubat  soruşturmasında son dalgayla birlikte aralarında muvazzaf subayların da bulunduğu tutuklu sayısı 35'e yükselmiş oldu.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları