KIYAMET KOPMADI MAYALAR VE ŞİRİNCE MADARA OLDU! 21 Aralık 2012, 10:31

Günlerdir “kıyamet”in kopacağı öne sürülen 21 Aralık tarihi geldi.İnananlar ise kıyametin saatini açıkladı! 13:11 :)
 Maya takvimine göre kıyametten etkilenmeyecek İzmir’in Şirince köyü beklenildiğinin aksine turist akınına uğramadı. Şirince’de, basın mensubu ve güvenlik güçlerinin fazlalığı dikkat çekti.

Maya inanışına göre; 21 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan 'kıyamet'te ayakta kalacağı iddia edilen İzmir'deki Şirince köyü sakin bir gece geçirdi.

Sabahın erken saatlerinde çok sayıda basın mensubunun olduğu görüldü. Gazeteciler, canlı yayınla köydeki durumu aktardı. Belediye tarafından da "Basın İletişim Merkezi" kuruldu.

Şirince esnafı açısından tahmin edilen hareketlilik sabah saatleri itibariyla henüz başlamadı. Beklediğini bulamayan Şirince esnafı, ilerleyen saatlerde ziyaretçi sayısının artmasını umut ediyor.

Otellerin günler öncesinde dolduğu köyde, büyük bir çoğunlukla yerli turistlerin bulunduğu görüldü. Köyde yaklaşık bin 500’e güvenlik gücü ile kurtarma ve sağlık ekipleri bulunuyor. Bu arada, köy merkezi dışındaki tarlalarda çadır kurmak isteyen ziyaretçilere izin verilmedi.

Öte yandan, Şirince'de bazı grupların İncil dağıtması dikkati çekti. Bazı köylüler, bu duruma tepki gösterdi. Maya takviminde 21 Aralık tarihinde kıyamet kopacağı öne sürülüyordu. İnanışa göre kıyametten Fransa’daki bir köy ile İzmir'in Şirince köyü etkilenmeyecek.


Yorum Gönder