Kadın polislerimizden Zana'ya insanlık dersi! 09 Mart 2012, 09:01

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine katılan Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, görevli polislere kırmızı karanfil verdi.Kadın polislerimiz tereddütte kalsalarda uzatılan karanfili alarak Zana'ya insanlık dersi verdi.
MİTİNGTE İLGİNÇ DİYALOG

Uzatılan karanfili almak istemeyen bir kadın polise Zana, "Bugün kadınlar günü. Siz de bir kadınsınız" diyerek tekrar uzatınca, kadın polis bu kez karanfili aldı.

Silvan’ın Azizoğlu Meydanı’nda dün düzenlenen 8 Mart Kadınlar Günü etkinliğine katılan Leyla Zana ile arama noktasında görevli kadın polisler arasında ilginç diyalog yaşandı. Etkinliğe gelişi sırasında Zana’nın uzattığı karanfili, bir kadın polis önce almak istemedi. "Bu gün kadınlar günü. Siz de bir kadınsınız" diyen Zana’nın uzattığı karanfili kadın polis bu kez aldı. Leyla Zana, daha sonra arama noktasında görevli tüm kadın polislere kırmızı karanfil dağıttı.

'ERKEKLER KADINLARIN SAYESİNDE EKMEK YİYOR'

Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlikte Kürtçe konuşan Zana, erkeklerin kadınlar sayesinde ekmek yediğini söyledi. Zana, şunları söyledi:

"Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle burada toplanmış bulunmaktasınız, tüm kadınların gününü kutluyorum. Erkekler kadınların sayesinde ekmek yiyor. Kadın olmazsa erkek aç kalacaktır. Çünkü erkeğin yemeğini kadın yapıyor. Siz burada sayınız az olabilir ama kadınlar ayaklandığında insanlığın yarısısınız. Dört duvar arasında olan kadınlarımızın da yürekleri bugün bizimledir. 5 bin yıldır kadın ekmek veriyor ve erkek de bunu yiyor. Buna artık yeter diyoruz. Erkek derin bir şekilde düşünürse kadının fedakarlığını iyice görecektir. Kadın erkeği bir seviyeye getirmesi için uykusuz kalmış ve bir lokma ekmeği kendisi için fazla görmüştür."

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları