İŞTE ÜNLÜ İSLAM ALİMİ EL BUTİ SUİKASTİ'NDE ŞOK GÖRÜNTÜLER! 10 Nisan 2013, 00:54

Suriye'nin en büyük dini alimlerinden biri olarak kabul edilen Said Ramaz El Buti'nin ölümü ile ilgili şok görüntüler ortaya çıktı.
Suriye'nin en büyük dini alimlerinden biri olarak kabul edilen Said Ramaz El Buti'nin ölümü ile ilgili görüntülerde Buti'nin yanına yaklaşan bir kişi ünlü alimi kucakladıktan sonra, Buti'nin kanlar içinde yığıldığı görülüyor.

Şam'ın Mezraa semtinde İman Camii'nde talebelerine ders verdiği sırada suikast sonucu öldürülen ünlü din alimi Ramazan El Buti'nin ölüm anı ile ilgili görüntüler sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı. Görüntülerde El Buti'nin patlamadan sonra doğrulduğu, sarığını topladığı görülüyor. Ardından El Buti'nin yanına yaklaşan bir kişinin uzaklaşmasından hemen sonra Buti'nin kanlar içinde yığılması dikkat çekiyor. Şahsın daha sonra apar topar olay yerinden uzaklaştığı görüntülere yansıyor.

Patlama sonrasında Buti'nin yanına yaklaşan şahsın ise kim olduğu bilinmezken, muhalifler, El Buti'nin Suriye gizli servisi El Muhaberat tarafından öldürüldüğünü iddia ediyor.
84 yaşında hayatını kaybeden El Buti'nin; fıkıh, siyer, ve din usulü konularında 60'tan fazla eseri bulunuyor. El Buti'nin en önemli eseri Fıkıh El Sira. Buti'nin yazdığı kitaplar birçok İslam ülkesindeki üniversitelerde ders kitabı olarak okutuluyor. El Ezher Üniversitesi'nde doktora yapan El Buti, Şam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde fıkıh derslerine giriyordu. El Buti ayrıca Suriye'nin en eski camii Emeviye Camii'nde cuma hutbelerini veriyordu.
İŞTE O DEHŞET DAKİKALARI!

Yorum Gönder