İŞTE ABD'Lİ SARAİ SİERRA'NIN CİNAYET ANI KAMERADA! 23 Mart 2013, 19:05

Sarai Sierra'nın son dakikaları, Halkalı-Sirkeci seferini yapan trenin güvenlik kamerasına takıldı.
ABD’li Sarai Sierra ile katil zanlısı Laz Ziya’nın aynı karede bulunduğu görüntüler ortaya çıktı
ABD'den Türkiye'ye fotoğraf çekmek için gelen Sarai Sierra İstanbul'da 21 Ocak'ta kaybolmuştu. Yapılan çalışmalar sonucunda Sierra'nın cesedi günler sonra Sarayburnu'ndaki surlarda bir dehlizde bulunmuştu.

Cinayet zanlısı Ziya T'nin ifadesini doğrulayan görüntüleri Akşam'dan Levent Albayrak yayınladı.

Halkalı-Sirkeci hattında seferini yapan banliyö treni Cankurtaran durağından hareket ettikten sonra trenin kameralarına sur bölgesinde iki kişi takıldı.

Bunlardan pembe tişörtlü olanın Sarai Sierra olduğu anlaşıldı. Görüntülerde yol kenarındaki direğin arkasından çıkan siyah kabanlı kişinin de Laz Ziya lakaplı Ziya T. olduğu tespit edildi.

Görüntülerde katil zanlısı Ziya T. arka taraftan çıkıp rayların yanında duran Sierra'nın yanına yaklaşıyor. Dehşet anı bir sonraki karede:Sierra dizlerinin üstünde yere düşüyor.
500 kamera incelendi
Amerikalı kadını kaybolmasının ardından bölgedeki 500’e yakın kamerayı inceleyerek Sarai’yi adım adım izleyen polis onu Sirkeci ve tersi istikametinde giden banliyö trenlerinin yan ayna kameralarında buldu. Seyir halindeki trenlerden alınan görüntülerde 21 Ocak günü saat 13.45 sıralarında raylarda görülen pembe montlu Sierra’nın fotoğraf için raylara çıktığı anlaşıldı. Sarai Sierra’nın daha önce de yaşadığı New York’ta ve Avrupa’da Amsterdam’da da tren yollarını çekerek paylaştığı biliniyordu. Sarayburnu’nda sahil yolundan gezmeye başlayan Sarai’in ilk önce sur kapılarını çektiği daha sonra ise tren yolunu görerek raylara çıktığı belirlendi. Görüntülerde Sierra yürürken katil zanlısı Ziya Tasalı’nın kendisine yaklaştığı görülüyor.

NET OLMAMAKLA BİRLİKTE İŞTE O AN!

Yorum Gönder