İRAN az daha İSTANBUL'u vuracakmış! 08 Şubat 2012, 03:25

İsrail iç istihbaratı Şin Bet’in Başkanı, İran’ın, nükleer bilimci suikastlarına misilleme olarak İstanbul Başkonsolosluğu’na yönelik saldırı girişimini son anda önlediklerini söyledi.
 NÜKLEER BİLİMCİNİN İNTİKAMI İÇİN İSTANBUL'A SALDIRACAKLARDI
İsrail güvenlik Servisi Şin Bet’in Başkanı Yoram Cohen, geçen yıl İran’ın İsrail’in üç yurtdışı temsilciliğine yönelik saldırı girişimini önlediklerini, bunlardan birinin de İstanbul Başkonsolosluğu’nu hedef aldığını söyledi. Haaretz gazetesinin haberine göre Cohen, kapalı bir oturumda İran’ın suikasta kurban giden nükleer bilimcilerinin intikamını almak amacında olduğunu ve var gücüyle İsrail’in yurtdışındaki hedeflerine yönelik bir saldırı gerçekleştirmek için topyekun seferberliğe geçtiğini aktardı.

İSRAİL'E BEDEL ÖDETMEK İSTİYORLAR
İranlı nükleer bilimcilerin İsrail tarafından öldürüldüğünü doğrulamayan Cohen, “Bunun gerçek olup olmadığı önemli değil. İran gibi büyük ve ciddi bir ülke bu olaylara aldırmazlık edemez. İsrail’i yıldırmak ve İsrail’deki karar alıcılara İranlı bir bilimadamına saldırmadan iki kere düşünmelerini sağlayacak bir bedel ödetmek istiyorlar. Geçen yıl planlanan üç ciddi saldırı girişimini önledik: Türkiye’de İstanbul Başkonsolosluğu’na yönelik, Azerbaycan’da Bakü’de ve de iki hafta önce de Tayland’da” diye konuştu.

İRAN İSLAMİ CİHAD'A DAHA DA YAKLAŞTI
İran’da son iki yılda meydana gelen dört nükleer bilimci cinayetinin arkasında İsrail istihbaratı Mossad’ın olduğundan şüphe ediliyor. İslami Cihad’a yardım ediyor Cohen ayrıca İran’ın Gazze’de terör eylemleri düzenleyen İslami Cihad örgütüyle de bağlarını sıkılaştırdığını belirtti. “Hamas’ın siyasi çıkar güttüğünü düşünen İran, İslami Cihad’la daha çok yakınlaştı” diyen Cohen, örgütün füzelerinin menzillerini arttırmak için bazı uzmanların yardımda bulunduğunu söyledi. Bu arada İsrail’in, İran’ın nükleer programını engellemek için birkaç hafta önce ‘Derin Timler’ adında özel bir komando birliği oluşturduğu öne sürülüyor. İddiaya göre gizli operasyonlar yürütmek için eğitilen ‘Derin Tim’ komandoları şimdiden İran’a girdi bile.

Yorumlar

mmusterfa :

berbat

Mehmet :

Sağol

Lale :

Hiç işime yaramadı bu ne boyle

Naz :

Çok işime yaradı gayet güzel

Ej :

Amm

burak efe :

çok işime yaradı

galatasaraylı burak efe :

bu site çok ve çok işime yaradı

. :

Bi sikime yaramadı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları