Hollywood yıldızı İstanbul'a geliyor... 19 Aralık 2014, 11:12

Ünlü oyuncu Hugh Jackman 17-20 Mart tarihlerinde İstanbul'da olacak.
 Hugh Jackman, İstanbul gösterisine Türkiye haricinde birçok ülkeden, özellikle Avrupa'dan da yoğun ilgi gelmesi üzerine iki gösteri daha yapmaya karar verdi.

Jackman, 17, 18 Mart tarihlerine 19 ve 20 Mart tarihlerini de ekleyerek hayranlarına müjdeyi verdi.

Profesyonel müzikal kariyerine 1996 yılında Melbourne'da sahnelenen Beauty and the Beast'in Gaston rolüyle başlayan Hugh Jackman'ın Sunset Boulevard'da Joe Gillis karakteri ve Summa Cabaret'teki rolüyle yıldızı parladı. 98'de Royal National Cabaret'te sahnelenen Oklohama'nın başrolü 'Curly' ile ünü Avustralya sınırlarını aşan oyuncu, 'Müzikal Dalında En İyi Aktör' kategorisinde Olivier Ödülleri'ne aday gösterildi.

Sanatçı, 2004 yılında, dünyaca ünlü The Boy from Oz müzikalindeki rolüyle Müzikal Dalında Üstün Başarı kategorisinde Tony ve Drama Desk ödüllerine layık görüldü. 2009 yılında 'A Steady Rain'le Broadway'de kısa bir süre sahne alan Hugh Jackman, aynı yıl sunuculuğunu yaptığı Oscar Ödül Töreni'ndeki performansıyla beğeni topladı ve 2011'de yeni gösterisi 'Back on Broadway'le tekrar New Yorkluların karşısına çıktı.

30 KİŞİLİK ORKESTRAYLA GELECEK

Jackman, 2012 yılında müzikalden filme uyarlanan Les Miserables'da canlandırdığı Jean Valjean karakteri ile En İyi Aktör dalında Golden Globe ödülüne layık görüldü.

Hugh Jackman İstanbul'daki performansında 30 kişilik orkestra ve özel dansçıları ile tek başına sahne alacak.

Sanatçı, Broadway'de seslendirdiği 'Singin in the Rain' ve 'Guys and Dolls' gibi klasik olmuş müzikallerden yorumlara da yer vereceği 'An Evening with Hugh Jackman' şovu ile 17 – 20 Mart tarihlerinde Türkiye'deki hayranlarının karşısında olacak.

Yorum Gönder