GÜLEN CEMAATİ EYLEMCİLERİ KARŞILAMAYA HAZIRLANIYOR! 30 Haziran 2013, 21:36

HABERTEMPO Genel Yayın Yönetmenimiz Lütfü Bulut'un ilk kez haber yapıp sonrasında binlerce internet haber portalı ve medya kuruluşlarınca yer verilen " Fetullah Gülen'in evine saldıracaklar!" başlıklı haberimize Gülen Cemaati'nden bir açıklama geldi...
Fethullah Gülen'in söyleşilerinin de yer aldığı internet sitesinde protesto düzenleneceği ile ilgili haberlere ilişkin açıklama yayınlandı. Açıklamada endişe edilecek bir şey olmadığı vurgulanırken, gelenlere çay ikramlarında bulunabilecekleri dahi söylendi.

İşte herkul.org'daki o açıklama:

GÜLEN'İN EVİNİN ÖNÜNDE PROTESTO!
Sosyal medyada önceki gün "Yılanın kapısına dayanıyoruz" yazılarak hazırlanan afişle Fethullah Gülen'in evinin önünde protesto çağrısı yapıldı.

benzerinin muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin ikamet ettiği adreste yapılacağına ve kendisinin de protesto edileceğine dair haberler yayınlandı. Bunun üzerine endişe ve merakla karışık pek çok e-mail ve mesaj aldık.

ÇAY İKRAMLARIMIZ MEVCUTTUR
Efendim, hiç merak buyurmayınız. Şimdiye kadar muhterem Hocaefendi'nin huzuruna, başka bir maksatla gelinmeyeceği için, hep sohbet dinlemek ve ilim meclisinden istifade etmek isteyen insanlar geldiler; biz de teşrif edenlere geleneksel misafirperverliğimizin gereği olarak ikramlarda bulunduk. Hazreti Mevlâna'nın yolunda yürüyoruz; dolayısıyla kapımız ve bağrımız herkese açıktır. Elhamdulillah, çay türü ikramlarımız da her zaman mevcuttur.

KAVGA VE ŞİDDETİN MUHATTABI EMNİYET GÜÇLERİDİR
Hakaret etmemek şartıyla düşünce ve düşünceyi ifade özgürlüğü bizim de her zaman desteklediğimiz bir haktır. Kanunların çizdiği çerçevede ve gerekiyorsa resmi yetkililerden izinle herkes bu hakkı kullanabilir. Meseleyi kin ve nefret söylemine, kavga ve şiddet zeminine çekebilecek kimselerin muhatabı ise emniyet güçleridir. Bulunduğumuz kasaba da asayiş ve huzuru ile meşhur, emniyet güçlerinin hukuksuzluğa asla taviz vermediği bir yerdir.

Dolayısıyla, endişe ve merak edecek bir durum asla söz konusu değildir.

OKUMAYANLAR İÇİN İŞTE O HABERİMİZ!


Yorum Gönder