GÖKÇEK ŞİMDİ DE ALMANLARI TİTRETTİ! 29 Haziran 2013, 01:20

CNN'i tüm dünyada "yalancı" olarak etiketleyen Melih Gökçek'in hedefinde şimdi Almanya var. Alman basını Melih Gökçek'in Twitter hesabını takibe aldı.
 Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili Almanya'daki bazı kuruluşlara sosyal medyadan mesajları olacağını ifade ederek, “Almanya'ya mesaj için, cuma Türkiye saati 17.00, Almanya saatiyle 16.00'da twitter'in başında olalım. Haydi Türkiye, haydi Almanya” dedi. Alman basını bu çağrıyı tehdit olarak algılarken, gözler Cuma namazı sonrasında Gökçek’in atacağı twitlere çevrildi.

Neden korktunuz?

Alman Gazetesi Der Tagesspiegel Gökçek’in Almanları tehdit ettiğini yazdı.

Melih Gökçek'in gözlerine odaklanılan dev bir fotoğraf yayınlayan gazete haberinde, “Kısa süre önce Türk güvenlik güçlerinin protestoculara yaptığı sert müdahaleler nedeniyle Almanya ile Türkiye arasında bir kriz yaşanmıştı. Bu krizin bir kenara bırakılmasından sonra Türkiye’den yeni tehditler gelmeye başladı. Gökçek, bir televizyon kanalına verdiği röportajda Almanya aleyhine bir kampanya başlatacağından bahsederek şunları söyledi: “Şimdiden hazırlansınlar. Almanya’da 3 buçuk milyon Türk var. Almanya dikkat etsin” ifadelerini kullandı.

Twitter'daki hesabından açıklamalar yapan Gökçek ise, "Şimdi sıra bu olaylarda ciddi olarak yer alan Almanya'da. Almanya'da bazı kuruluşlara yarın çok önemli mesajlarımız olacak. Almanya da bizi takip eden arkadaşlarımız, lütfen Almanya'daki tanıdıkları tüm Türk ve Alman vatandaşlarını yarın (Cuma) Türkiye saati ile 17.00, Almanya saatiyle 16.00) mutlaka twit başına davet etsin. Tabii biz tüm Türkiye yarın (bugün) saat 17.00 da twit başında olacağız. BBC'ye ve CNN'e gönderilen mesaj nasıl yerini bulduysa sıra Almanya'da. Yarın Almanya'ya mesaj için, cuma Türkiye saati 17.00, Almanya saatiyle 16.00'da twitter'in başında olalım. Haydi Türkiye, haydi Almanya" ifadelerini kullanmıştı.

Yalancı CNN etiketi

Melih Gökçek, geçtiğimiz günlerde #stoplyingCNN etiketiyle Twitter'da kampanya başlatmıştı. Gökçek'in etiketi uzun bir süre Twitter'da Türkiye Gündemi TT listesinde ilk sıradaki yerini korumuştu.

Türkiye Gündemi'yle de kalmayan etiket, Dünya Gündemi TT listesinde de saatlerce birinci sırada kalmış, Gökçek'in başlattığı kampanyayla tüm dünya "CNN" ve "yalan" sözcüklerini bir arada görmüştü.
mansettv

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları