GEZİ'YE CHP'NİN TWİTTER'İ YÜZÜNDEN MÜDAHALE OLMUŞ! 16 Haziran 2013, 16:17

Polisin Gezi Parkı'na müdahale ettiği sıralarda CHP Gençlik Kolları'ndan atılan tweetler, AK Parti'yi harekete geçirdi. Hüseyin Çelik, CHP'li Haluk Koç'u aradı. Koç, "feyk" açıklaması yaptı. İŞTE O YAZIŞMALAR...
 Polisin, dün akşam saatlerinde Gezi Parkı'na müdahale edip temizlediği sıralarda, sosyal medyada da bilgi kirliliği ve provokasyon girişimleri zirveye çıktı. CHP Gençlik Kolları hesabından atılan tahrik twitleri, AK Parti'yi harekete geçirdi. CHP açıklama yapmak zorunda kaldı.

Polisin müdahale yaptığı sıralarda CHP Gençlik Kolları hesabından, "Tüm illerdeki örgütler harekete geçsin, direniş başladı" bilgileri paylaşılmaya başlandı. Sosyal medyada bu twit hızla yayılırken AK Parti harekete geçti. Bunun üzerinde AK Parti ile CHP arasında telefon trafiğine neden oldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’u arayarak “CHP Gençlik Kolları” adlı twitter hesabından yayılan mesajları hatırlattı ve “Twitter” hesabını şikayet etti.

Çelik, CHP Gençlik Kolları adlı sahte hesaptan atılan mesajlara dikkat çekerek “Hesabın kapatılması, mesajların silinmesi” isteğinde bulundu.

CHP'Lİ KOÇ, RESMİ HESAPLARINI AÇIKLADI

Kurulan bu telefon diyalogu üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç bir açıklama yaptı. Haluk Koç, CHP Halkla İlişkiler Birimi ve CHP Gençlik Kolları'nın resmi twitter adresini verdi.

Koç, fake twitter hesabından yayılan mesajdan, Hüseyin Çelik'in kendisini telefonla araması üzerine haberdar olduğunu ifade etti. Konuyla ilgili CHP Gençlik Kollları ile irtibat kurduklarını belirten Koç, "CHP Halkla İlişkiler Birimi, CHP Gençlik Kolları'nın resmi twitter adresini verdi. Geri kalanlar feyktir" dedi.

Koç, resmi twet hesabından gün içinde bir tane tweet atıldığını bunun da Hüseyin Çelik tarafından retweet edildiğini söyledi.

ROTAHABER

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları