Erdoğan'ın cezaevi yılları ve fotoğrafları 24 Şubat 2012, 11:34

Recep Tayyip Erdoğan'ın cezaevi yıllarında çektirmiş olduğu fotoğraflar ilk kez CNN Türk ekranlarında yayınlandı. Recep Tayyip Erdoğan'ın o dönem avukatı bu dönemde ise Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Hayati Yazıcı canlı yayında bu mektubu paylaştı:
Okuduğu şiir sonrası cezaevine mahkum olan Başbakan Erdoğan, tutukluluk süresinde neler yaşadığını Mehmet Ali Birand'a anlattı.

'Son Darbe 28 Şubat' belgeselinde yer alan bu bölümde Erdoğan'ın cezaevi yıllarından kalma ve hiç görülmeyen iki fotoğrafa da yer verildi.

Fotoğrafların birinde hapse girmek üzere olan Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı selamladığı görülüyor. Diğerinde ise cezaevi penceresinin camından baktığı...

Erdoğan o süreci Birand'a şöyle anlatıyor; "Bir cezaevi sürecim oldu. Cezaevindeki yeni dönemle ilgili gayretlerim, çalışmalarım orada devam etti. Orada bir yerde belki geleceği kazandık. Siz oraya girdiğiniz ana kadar olan süreci ve bir de geleceği, orada muhasebesini yapabiliyorsunuz. Onun için geçmişte büyüklerimizin, yani Medres-i Yusufiye dedikleri o mekanda bu imkanı buluyorsunuz. Ve çıktıktan sonra da yeni sürecin, yeni dönemin adımlarını attık"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın  cezaevinden yazdığı mektup

Yıl 1999. 12 yıl önce...

Başbakan Erdoğan, Pınarhisar Cezaevi'nden kendisine mektup yazan İsmail Hakkı Yılancı isimli hemşehrisine cevap yazar. 

Kendi el yazısıyla...

Başbakan'ın cevapsız bırakmadığı mektuplardan biri.

Sıradan bir vatandaşa, kendisini hiç tanımayan Oto tamircisi  İsmail Hakkı Yilanci'ya , Erdoğan'ın yazdığı mektubu ilkez HABERTEMPO olarak aşağıda yayınlıyoruz.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları