ERDOĞAN DAVOS'TAN SONRA İLK KEZ! 07 Haziran 2013, 09:23

Resmi ziyaret için Tunus'ta bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'ye döndü.
 Binlerce Ak Partili, Başbakan Erdoğan'ı karşılamak için havaalanında toplandı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Fas'tan bugün dönecek olanBaşbakan Erdoğan'ın gelişi öncesi Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri arttırılmaya başlandı. Havalimanı girişine Çevik Kuvvet ekibi sevk edilirken, TOMA aracı da hazır bekletildi.

TWİTTER'DE KAMPANYA

Hüseyin Çelik'in dün 'karşılamaya gitmeyin' açıklamasına rağmen twitterüzerinden #WeAreErdoğan hashtag'iyle örgütlenen onbinlerce kişi saat 00:30'da İstanbul'a inmesi beklenen Erdoğan'ı karşılamak için havalimanına akın etti.

"Yurtta Tayyip, cihanda Tayyip", "Menderes'i astılar, Özal'ı zehirlediler, Erdoğan'ı yedirmeyiz" yazılı pankartlar açan gruptakiler, meşaleler de yaktı.

Vatandaşlar havalimanında beklerken twitter'dan da #WeAreErdoğan etiketi ile Başbakan'a destek yağdı. İşte o destek mesajlarından bazıları:

Malcolm X ‏@iknaaa

Mesele karşılama değil arkadaş sen hala anlamadın mı? Hadi gel #WeAreErdoğan

Dokunan Adam ‏@kirlibeyyaz

Biz bu yola çıkarken giydiğin kefene ortak olduk! #WeAreErdoğan

bilal ‏@rastamandj

başbakan'ı karşılamaya gidenler orantısız sevgi uyguluyor. #direnbaşbakan

büşraa #AK ‏@bsr_aksoy

Bize her yer Atatürk Havalimanı !!:))) #SeninleyizErdoğan

28binyaren28bin ‏@yr_yaren

Ne diyor Arif Nihat Asya, Yürüyeceksin Millet yürüyecek arkandan. Seninleyiz Erdoğan #WeAreErdoğan

Bu arada, gruptan bazı kişiler, burada görevli polis memurlarına çiçek vererek, "Polise uzanan eller kırılsın" sloganları attı.

TRAFİK VE TOPLU ULAŞIM FELÇ OLDU

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ı karşılamaya gelen vatandaşlar Atatürk Havalimanı önünde uzun araç kuyruğu oluşturdu. Araçlarıyla havalimanına gelen vatandaşlar, Başbakanı korna çalarak bekledi.

Başbakan Erdoğan'ın Cezayir, Fas ve Tunus gezisini bu gece tamamlamasının ardından yurda döndü.

Vatandaşlar, Başbakan'ın yurda dönüşünü sevinç gösterileriyle kutladı.

Başbakan Erdoğan'ı karşılamaya gelen vatandaşlar Atatürk Havalimanı önünde uzun araç kuyruğu oluşturdu. Araçlarıyla havalimanına gelen vatandaşlar, Başbakanın gelişini korna çalarak kutladı.

Havalimanı önünde oluşan yoğunlukta bazı vatandaşların yürüyerek havalimanına geçti.

DAVOS DÖNÜŞÜ DE BÖYLE KARŞILANMIŞTI

Başbakan Erdoğan, 30 Ocak 2009'da Dünya Ekonomik Forumu'ndaki Gazze ile ilgili bir panelde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e ve panelin moderatörü David Ignatius'a sinirlenmesinin ardından "One minute" tepkisi ile oturumu terk etmişti. Davos'tan da yurda saat 02.30 sıralarında döndüğünde Filistin ve Türk bayrakları ile karşılanan Erdoğan burada yaptığı konuşmada, dik durduklarını ve dik duracaklarını söyleyerek, "Acaba şu ne der. Bu ne yapar demeyeceğiz. 'Türkiye olmazsa ne yaparız' diye onlar düşünecekler" demişti.
İŞTE ERDOĞAN'IN HAVAALANI KONUŞMASININ SATIR BAŞLARI! 

İşte konuşmasından satır başları...

- Bu saatte bizlere bu heyecanı yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu gece sadece sizleri değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin her köyünde nefes alan canları selamlıyorum

- .Dua eden annelerimi, bacılarımı selamlıyorum. Çiftçi, köylü, işçi ve tüm emekçi kardeşlerimi selamlıyorum. Türikye kadar büyük, Türkiye kadar ağır başlı genç kardeşlerimi selamlıyorum.

- Şuanda İstanbul'dan İstanbul'un kardeşi Saray Bosna'yı Kahire'yi, Bağdat'ı Şam'ı Mekke ve Medine'yi selamlıyorum

- Dik durduk ama dikleşmedik. Bizim kavgayla işimiz olmaz. Bizim çatışmayla, vandallıkla işimiz olmaz.

- Sevgili Yunus diyorki. Ben gelmedin kavga için, gönüller yapmaya geldim. Biz hiç bir zaman gönüller kırma tarafındadeğil, gönüller yapma tarafında olduk. Dik durduk ama dikleşmedik.

- Bu faiz lobisi borsada spekülasyona girmek suretiyle bizi tehdit etmeye çalışıyor. Biz buralara faiz lobisine rağmen buralara geldik. Biz bu ülkenin alın terini onlara yedirmeyiz.

- Sandıkta başaramadıklarını sandık dışı yöntemlerle yapmaya çalışıyorlar.

- Bizle bugün uğraşmaya başladılar. Biz buralara insanımızı yücelterek geldik. Artık dünya Türk insanını konuşuyor. Böyle bir dönemde nereden çıktı bu işler? Biz bugünlere "Ya Sabr" diyerek geldik. Sabreden zafere ulaşır diye geldik.

- Herkes bilsinki biz Türkiye'yi kardeşliği yücelterek bugünlere geldik. 76 milyonun hiçbir ferdini ayırt etmedik. Birileri diyorki başbakan yüzde 50'nin başbakanı olduğunu söylüyor. Elinize dilinize dursun.

- Biz bugüne kadar 76 milyonun hizmetkarı olduğumuzu söyledik. En batısından doğusuna hizmet götürdük.

- Bugüne kadar hizmet görmeyen Hakkari'ye, Şırnak'a, Iğdır'a 10 yıl önce havaalanı açılacak derse kim inanırdı. Havaalanı sayısı 26'ydı bugün 50'yi geçti. Bugün karşımıza dikilenler hizmeti biz yaptığımız için yapıyorlar bunu.

- Biz birlikte Türkiyeliyiz. Biz beraberiz, kardeşiz. Türkiye'de yaşanan hadiseleri tüm tarafsızlığımızla değerlendirir sonra adımımızı atarız.

- Biz kutuplaşmayız ancak şunu bilmeliler: Biz Asım'ın nesliyiz. Ne diyor Akif: 'Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, biri ecdadıma saldırdımmı boğarım, boğamazsam yanımdan kovarım...'

- Emaneti veren millettir, alacak olan da sadece millettir. Millet dışında hiç kimse bu emanete el uzatamaz. Sandık dışında hiç kimse bu emanete kastetemez. 10 yılı geçti. Bu zamana kadar bu emaneti kutsal bildik. Canımız gibi koruduk, korumaya devam edeceğiz.

- Hiç kimsenin bu ülkede vandallıkla yakıp yıkmasına, şehirlere, kamu mallarına zarar vermesine göz yumamayız. Şimdi, Gezi Parkı'nda sayısı 15'e bile varmayan ağaç için yapıldığı söylenen gösteriler bugün arkasında 3 kayıp bıraktı. 2 gencimiz hayatını kaybetti, 1 polisimiz şehit oldu. Bu gençlerin ölümü ne kadar önemliyse polisimin ölümü de o kadar önemlidir.

- Bu polis kimin polisi, neyin görevini yapıyor. Can güvenliğimizi sağlamak için görev yapıyor. Yeri geliyor, teröristin, anarşistin karşısına dikiliyor. Birilerinin işine gelmeyecek tabi bu durum. Polisi çekin diyorlar. Burası yol geçen hanı değil, Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Kamu kurumlarına varıncaya kadar, sivil vatandaşımızın araçlarına, insanlarımıza saldırana kadar polisimiz görevini yapmıştır. Yeri gelmiştir aşırıya kaçmıştır. Biz bu konuda gerekli talimatı verdik.

- Başkomiserimizin daha doğmamış bebeği anne karnında yetim bırakıldı. Çoğu polis, bine yakın vatandaşımız yaralandı. Şehirler, dükkanlar yağmalandı, esnafa zarar verildi.

- Bunlar Türk bayrağını yakacak kadar azgınlaştılar. Utanmadan usanmadan ellerine Türk bayrağını ellerinde gezdirenler, bunların oyuncağı oldu.

- Sokaklarda kağıt toplayarak hayatını idame ettirmeye çalışan gencimize de azmettiler. Gazeteciyim, sanatçıyım, siyasetçiyim diyerek son derece sorumsuz şekilde nefretin, ayrımcılığın, kışkırtmanın alasını yaptılar. Demokratik gösteri hüviyetini kaybederek, vandallığa, hukuksuzlağa dönüşen bu eylemler derhal son bulmalıdır.

- Samimi hissiyatlarıyla yola çıkıp terör örgütünün oyununa gelen vatandaşlarım bu kirli oyundan uzak durmalıdır. Her ne yapacaksak demokrasi, hukuk içinde yapacağız. Bunun dışında her yolu 76 milyon gayr-i meşru görecektir.

- 10 gün boyunca vakardan, ağırbaşlılıktan taviz vermediniz. Buradan evlerimize dağılacağız. Vakardan, sağduyudan asla taviz vermeyeceğiz. Sizin elinizde tencere, tava yok değil mi? İşte bu çok önemli. Siz sokaklarda tencere, tavayla dolaşanlardan değil, elinde bilgisayarla dolaşan bir gençlik olacak. Büyük

- Türkiye'nin büyük gençleri olarak büyük Türkiye ülküsü için mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Siz mazlumların umudusunuz. Balkanların, Afrika'nın örnek gençlerisiniz. Siz büyük düşüneceksiniz, büyük adımlar atacak, büyük hedeflere koşacaksınız. Oyuna gelmeyecek, adlanmayacak, aldatmayacaksınız. Gençler, ben her birinizi teşekkür ediyorum. Sizlerin şahsında tüm gençliği kucaklıyorum.

- Anadolu'daki Trakya'daki tüm kardeşlerimi, yeryüzündeki tüm dost ve kardeşlerimi gönülden selamlıyorum. Türkiye'nin yükselişini Allah'tan başka hiçbir güç engelleyemez. Şehit polisimiz rahmetle yadediyo, yakınlarına sabr diliyorum.

Yorum Gönder