DÖVİZ SİLAHINI ATEŞLEYEN ELLERİ KIRACAĞIZ! 12 Ağustos 2018, 09:41

Mesele dolar, euro değil. Bunlar, ülkemize karşı ekonomik savaşın füzeleri, gülleleridir. Tedbirleri aldık. Ama asıl olan bu silahları ateşleyen elleri kırmak. “(Papaz Brunson’u) Yarın akşam 18.00’e kadar yollayacaksınız” diyor. Burası çatladıkapı ülkesi mi?

 Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Rize İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında konuştu. Erdoğan şunları söyledi:

Son günlerde döviz kurlarındaki dalgalanma bahane edilerek ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaştırılmaya çalışılıyor. Meselenin dolar, euro, altın olmadığını iyi biliyoruz. Bunlar ülkemize karşı açılan ekonomik savaşın kurşunları, gülleleri, füzeleridir. Biz elbette bunlara karşılık vermek için gereken tedbirleri aldık. Ama asıl olan bu silahları ateşleyen elleri kırmaktır. Zaten daha önce bu elleri kırdığımız için böyle bir saldırya maruz kalıyoruz.

Sanıyorlar ki döviz kurunu zıplatınca Türkiye yıkılacak. Sanıyorlar ki finans araçlarını devreye sokunca bu millet diz çökecek. Sanıyorlar ki bize farklı hukuk uygulayınca bu ülke teslim olacak. Birilerinin affedersin bize saldırısını anladık da ey Kılıçdaroğlu sana ne oluyor? Yeni bir genel sekreter atadı, sayın Hamzaçebi'ye teşekkür ediyorum. Fakat Genel Başkanı ne hiç nasibini almamış. Sen zannediyor musun bu döviz baronlarının yanında yer aldığın zaman sana paye verecekler.

Yorum Gönder