DAĞDA DA SAHİLDE DE HEP KUCAKLIYOR! 11 Eylül 2012, 10:41

BDP'de Bengi Yıldız ve Übeydullah Özmen'den sonra bir açılım daha yaşandı. BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Şemdinli'de teröristlerle kuçaklaştı. Kaş'ta ise genç sevgilisiyle tatil yaparken yakalandı
 
Ertuğrul Kürkçü... Türkiye onu "Kızıldere baskını" ile tanıdı! Dev- Genç'in eski başkanıydı. 68 kuşağının önde gelen öğrenci liderleri arasında yer aldı. 30 Mart 1972'te Tokat'ın Kızıldere Köyü'nde düzenlenen baskında, sağ kurtulan tek isim olarak hafızalara kazındı. Mahir Çayan ve arkadaşlarının öldüğü evden sağ çıktı. Yıllar sonra direksiyonu BDP'ye kırdı. 
 
GÜNLÜĞÜ 450 TL 
Seçimlerde Mersin'den BDP milletvekili seçildi. Ve son olarak da Şemdinli'de "teröristlerle kucaklaşırken" görüntülendi. Aysel Tuğluk ve Gültan Kışanak ile teröristleri kucaklayıp poz verdi. İşte "Dağdaki çocuklar"la poz veren Kürkçü'nün yolu Şemdinli'den sonra sahile düştü. BDP'li Bengi Yıldız ile Anadolu Din Adamları Derneği Başkanı Übeydullah Özmen'in ardından Kürkçü de sahile açıldı. Genç sevgilisi ile Antalya'nın Kaş ilçesinde tatil yaparken objektiflere yakalandı. Kürkçü ve sevgilisinin Aquaris Otel'de tatil yaptığı ortaya çıktı. Çiftin tatil için kaldığı otelin tek gecelik fiyatı ise 450 TL'ydi. 
 
'TATİLİMDEN SİZE NE!' 
TAKVİM fotoğraflar üzerine Kürkçü'yü aradı. Haber Müdürümüz Mevlüt Yüksel'e konuşan Kürkçü, şunları söyledi: "Benim tatilimden size ne. Siz tatil yapmıyor musunuz? Herkesin tatil yapmaya hakkı yok mu. Ayrıca bana sormadan nasıl fotoğraflarımı çekerler. Paparazzilik yaparak gazetecilik mi olur. Bu yüzden sizi şiddetle kınıyorum. Böyle gazetecilik yapacaksanız size bir şey söylerdim hadi boşver." 
 
ÖĞRENCİ LİDERİYDİ
Ertuğrul Kürkçü, 68 kuşağının önde gelen öğrenci liderleri arasındaydı. Ancak yıllar sonra BDP ile dirsek temasına geçti. Hatta terör örgütü PKK'nın kurguladığı Halkların Demokratik Kongresi (HDK) isimli çatı yapılanmasının başkanlığını yaptığı iddia edildi. Kürkçü'nün başkan olmasında ise Öcalan'ın talimatının etkili olduğu belirtildi. 
 
KUCAKLAŞMADAN KULAÇLAMAYA
BDP'Lİ Kürkçü, Gültan Kışanak, Sabahat Tuncel ile Bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk'un da aralarında olduğu grup, 18 Ağustos'ta Hakkari Şemdinli'ye gitti. Bu sırada 1'i kadın 5 PKK'lı grubu durdurdu. Herkes "Ne olacak" diye beklerken BDP'liler teröristleri kucaklayıp öptü. 
 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları