ÇÖLAŞAN: KANDIRMAYIN BİZİ HANİ 20 PKK'LININ CESEDİ! 04 Eylül 2012, 22:52

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, öldürülen PKK’lı sayısının gerçek olmadığını iddia ediyor.
 Şırnak’ın Beytüşşebap’taki son saldırısında 10 asker şehit düşmüş ve 20 PKK’lının da öldürüldüğü açıklanmıştı.

Bölgede yaşanan saldırıları bugünkü köşesinde değerlendiren Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, öldürülen PKK’lı sayısının gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

İşte Çölaşan’ın yazısındaki o satırlar:

“O halde gösterin cesetleri. Şemdinli, PKK tarafından kurtarılmış bölge ilan edildi. Hakkari, Yüksekova, Şemdinli, Lice, Beytüşşebap, Tunceli gibi nice yerleşim yerlerinde devlet görevlileri var ama yaşam normal değil.

Neredeyse bütün Güneydoğu’da karayolları terör örgütünün denetiminde. Yol kesiyorlar, istediklerini alıp götürüyorlar. Örgütün elinde asker, polis, kaymakam esirler var. Hükümet onların nerede olduğunu bile bilmiyor.

Güneydoğu’da valiler, kaymakamlar, komutanlar bile bir yerden başka bir yere helikopterle gidebiliyor... Çünkü yollar güvenli değil!

Sorun bakalım o bölgede görev yapan komutanlara, valilere, kaymakamlara... Bırakın köyleri ve kırsaldaki karakolları bir yana, il merkezinden ilçelere karayolundan gitmeleri mümkün oluyor mu!..

Ülkede resmen savaş yaşanıyor. Kendi içindeki sorunu çözmekte aciz kalan çapsız, yeteneksiz, niteliksiz bir iktidar, öbür yanda gözünü dikmiş Suriye’ye, yabancı bir ülkenin yönetimini devirmeyi hedef almış, Türkiye’nin başını belaya sokmuş ve ülkemizi dünyaya rezil etmiş durumda.”

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları