BUNUN ADINA ANCAK MUCİZE DENİR! 19 Eylül 2012, 00:29

Bingöl'de askeri konvoya düzenlenen saldırı sonucu kalbi durduğu için şehit olarak gösterilen bir asker hayata döndü.
 Bingöl'de askeri konvoya düzenlenen saldırıda ağır yaralı olarak Erzurum'a kaldırılan ve ilk etapta kalbi durduğu için şehit olarak gösterilen askerin kalbi yeniden çalıştırıldı.

Bingöl'de bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, konuyla ilgili valilikten açıklama yapılacağını belirterek "İlk etapta kalbi durduğu için askerin şehit olarak bilgisi geldi. Ancak daha sonra doktorların çabası sonucu askerin duran kalbi yeniden çalıştırılmış. Diğer yaralıların da tedavileri hastanelerde devam ediyor" dedi.

Bakan Cevdet Yılmaz, cenazelerin Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildiğini, cenazelerle ilgili programın yarın netleşeceğini ifade etti.

Bingöl-Karlıova yolu üzerinde meydana gelen mayın saldırısının ardından öğle saatlerinde Bingöl-Muş karayolu üzerinde benzer bir saldırı meydana geldi. Saldırıda 9 mehmetçik şehit olurken 70 asker de yaralandı.

Bingöl-Muş karayolunda seyir halinde olan askeri konvoy, Kardeşler köyü mevkisinde teröristlerin saldırısına uğradı. Saldırıda 9 asker şehit oldu, 70 asker yaralandı.

ROKETATARLA SALDIRDILAR

Konvoya roketatar atan PKK'lılar ardından uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Roketin isabet ettiği bir otobüs alev alıp yanmaya başladı. Bu sırada konvoyda bulunan diğer askerler PKK'lıları yoğun ateş altına aldı. Çatışmanın sürdüğü sırada, yanan otobüsteki askerler kendilerini dışarıya attı. Olayın duyulması üzerine bölgeye çok sayıda ambulans ve takviye askerler ile itfaiye ekipleri sevkedildi. Yaralılar ambulanslarla Bingöl Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Yanan otobüs itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Bölgede kaçmaya çalışan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon sürdürülüyor.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları