Bayrağını alan Şişli'ye Bayramına koştu! 20 Mayıs 2012, 00:41

Bu seneki 19 Mayıs etkinliklerine, Şişli Belediyesi'nin düzenlediği kutlamalar damgasını vurdu. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün "Bayrağını al, bayramına gel" sloganıyla çağrıda bulunduğu kutlamalara, onbinlerce kişi katıldı.
HABERİN GALERİSİ Fotoğrafçı bile gördüklerini kaldıramadı...
Şişli Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, Mecidiyeköy'den Taksim'e kadar uzanan Halaskargazi Bulvarı'nı dev Türk bayrağı ve Atatürk posterleriyle süsledi. Belediyenin, "Bayrağını al, bayramına gel" sloganıyla duyurduğu etkinliğe, İstanbul'un ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden onbinlerce yurttaş katıldı. Yurttaşlar, ellerinde bayraklar ve Atatürk resimleriyle, sabahın erken saatlerinden itibaren Şişli'deki Atatürk Evi'nin önünde toplandılar. Halaskargazi Caddesi, yoğunluk nedeniyle araç trafiğine kapatıldı. Daha sonra buradan 10. yıl Marşı eşliğinde yürüyüşe geçen yurttaşlar, yaklaşık iki kilometrelik bir mesafeyi 1 buçuk saatte katederek, Mecidiyeköy Cevahir Alışveriş Merkezi önündeki meydana kadar yürüdüler. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de yurttaşlarla birlikte yürüyüşe katıldı.

Kutlamalarda daha sonra, Şişli Belediyesi tarafından oluşturulan 500 kişilik kadın korosu, Atütürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Ardından Kenan Doğulu, Şişli Meydanı'nda kurulan sahnede, alanı dolduran onbinlerce kişilik kalabalığa coşkulu bir konser verdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, kutlamalarla ilgili yaptığı açıklamada, 19 Mayıs tarihinin, ulusal kurtuluş savaşımızın başladığı gün olduğuna dikkati çekerek, "Ülkemizin kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımı bugün çakıldı. Bu nedenle 19 Mayıs'ı büyük coşkuyla kutlamak istedik" dedi.

Sarıgül şunları söyledi: "Atatürk, 16 Mayıs 1919'da Şişli'deki evinden çıkarak Samsun'a hareket etti ve 19 Mayıs'ta, işgal altındaki bir ülkeyi kurtarmak için harekete geçti. Bu nedenle bu tarih hem Atatürk'ün, hem de Cumhuriyetimizin doğum günüdür. Bunun içindir ki gençliğe armağan edilmiştir. Bu büyük ulusal bayramımızı halkın kutlaması, sahip çıkması bizim için çok önemli. Biz de hiçbir siyasi düşünce farkı gözetmeden, ayrım yapmadan halkımıza çağrıda bulunduk, yurttaşlarımız da çağrımıza coşkuyla, heyecanla karşılık verdiler. Bugün yalnızca Türkiye'ye değil, tüm dünyaya, Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacağımızı gösterdik. Kadınıyla, erkeğiyle, her düşünceden insanımız, ötekisi olmayan bir Türkiye görüntüsü sergiledik. Bundan dolayı çok mutluyuz."

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları