BAĞIŞ: EYLEMCİ KARDEŞLERİMİZ PARTİ KURSUN! 07 Haziran 2013, 01:42

Bakan Egemen Bağış: Adam gibi muhalefete ihtiyacımız var eylemci kardeşlerimiz parti kursun! önerisinde bulundu...
Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Gezi Parıkı eylemcileriyle ilgili konuştu
Bakan Bağış, Ortaköy Ofisi'nde İzmir Valisi Mustafa Toprak ve beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşme sırasında Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bağış, "Türkiye'nin imajıyla ilgili birilerinin yaratmak istedikleri bu kaos ortamı, o huzurluk ortamını güçlendirecek bir süreç olduğunu hepimiz gördük. Buna yönelik atılması gereken adımların atıldığından da herkes emin olabilir. Sayın Başbakanımız başta olmak üzere hepimiz süreci yakından takip ediyoruz" diye konuştu.

EYLEMCİ KARDEŞLERİMİZ PARTİ KURSUN

Yaşanan olayların bazı iyi niyetli insanların, kötü niyetliler tarafından istismarının neticesinde bu kadar yükseldiğini ve bunun da herkes tarafından görüldüğünü belirten Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, "Görmesi gerekenler de görüyordur. Paris'teki delegeler de görüyordur. Onlar da uluslararası birtakım dengelerin nasıl manipüle edilebileceğini çok iyi bilen insanlardır.

Bunun mutlaka etkileri olacaktır ama o etkilerin daha derin, daha kapsamlı analizle üzerine gidileceğine yürekten inanıyorum. Ama şu olaylar Türkiye'de adam gibi muhalefetin olmadığını da ortaya koymuştur. Türkiye'de adam gibi muhalefet olsaydı gerginlik bu noktaya gelmezdi. Vatandaşımız kendi muhalif duygularını yansıtacak, kendi hislerini yansıtacak bir siyasi parti göremediği için belki bu noktaya gelmiştir. Onu da hep beraber irdelememiz gerekir. Ben eylemci kardeşlerimiz de bir parti kurmalarının, Türkiye'nin demokrasisini güçlendireceğine ve bizi de daha iyi hizmet vermeye kamçılayacağına inanıyorum" dedi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları