AYKIRI ÇIKIŞ: NAMAZ KILMAYAN TÜRK OLAMAZ! 26 Şubat 2013, 15:35

Aykırı çıkışları ile bilinen Şair Yazar İsmet Özel, yine çarpıcı sözler sarf etti. Özel "Namaz kılmayan Türk olamaz" dedi.
 Habertürk'te ekrana gelen Öteki Gündem programı, gündemin dışında kalan konu ve konuklarıyla yine ilginç bir yayına imza attı. Pelin Çift moderetörlüğünde ekrana gelen Öteki Gündem'in dün geceki konukları şair İsmet Özel ve Aytunç Altundal olurken, konu başlıklarını ise "Türklük, Türklüğün tanımı ve değerleri" gibi tanımlar oluşturdu.

"MÜSLÜMAN OLMADAN TÜRK OLUNMAZ" DEMİŞTİ


Konuklardan ismet özel, birkaç yıl önce söylediği "Müslüman olmadan Türk olunmaz" sözlerinin bir benzerini bu kez canlı yayında söyledi. Özel, 2009 yılında bir konferansta "Burada sadece Müslümanın sözü geçer, Müslümandan başkasına söz hakkı tanımıyoruz" demişti.

ERTUĞRUL ÖZKÖK'E GÖNDERME


Programda Ertuğrul Özkök'e de gönderme yapıldı. Geçtiğimiz haftalarda Hürriyet'teki köşesinden "Türklükten istifa ediyorum" diye seslenen Özkök için Altundal, "Ver bakalım o zaman şu kimliğini derim, çünkü Türklük bizim için bir kimliktir" dedi.

"NAMAZ KILMAYAN TÜRK OLAMAZ"


Şair İsmet Özel, dış Türklerden bahsederken konu birden Türklüğün tanımına gelince ilginç bir ifade kullandı. Özel, namaz kılmadan Türk olunmayacağını ifade etti. Bu ifade diğer konuk Altundal'ı da rahatsız etti.

Özel şunları söyledi:
"Bir adam 'Ben Türk değilim' diyorsa ben ona 'beter ol' diyorum. Eğer birisi de 'Ben Türküm' diyorsa ona 'nerenden belli' diyorum. "Namaz kılmayan Türk olamaz..." 


Özel'in Sözleri Stüdyoyu Karıştırdı
Pelin Çift moderetörlüğünde ekrana gelen Öteki Gündem'in dün geceki konukları şair İsmet Özel ve Aytunç Altundal olurken, konu başlıklarını ise "Türklük, Türklüğün tanımı ve değerleri" gibi tanımlar oluşturdu.

ŞAİR İSMET ÖZEL DAHA ÖNCEDEN DE İSTİKLAL MARŞI AÇIKLAMASIYLA GÜNDEM YARATMIŞTI İŞTE O TARTIŞMALARA SEBEBİYET VEREN VİDEO!


HABER
TEMPO
-ARŞİV- Türkiye'nin önde gelen şairlerinden olan ve aynı zamanda İstiklâl Marşı Derneği Genel Başkanlığını da yürüten İsmet Özel'in Trabzon'daki bir dernek açılışı sırasında okuduğu İstiklal Marşı çok tartışılacak. İstiklal Marşı'nın günümüz şekliyle okunmasını eleştiren Özel, İstiklal Marşı'nın nasıl okunması gerektiğini uygulamalı olarak gösterdi. İstiklal Marşı'nı bestesini değiştirerek okuyan İsmet Özel'e salondakiler de eşlik etti.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları