ARCAYÜREKTEN: EMİNE ERDOĞAN VE HAYRÜNNİSA GÜL'E HAKARET! 02 Eylül 2013, 22:53

Cumhuriyet gazetesi yazarı Cüneyt Arcayürek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül ve Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulundu.
EMİNE ERDOĞAN'A AĞIR HAKARET
Dünkü yazısında Çankaya Köşk'ünde verilen ilk sivil Cumhuriyet resepsiyonuna değinerek Hayrunnisa Gül'ün taktığı başörtüsüne "at gözlüğü" diyen Arcayürek, Emine Erdoğan için ise "şişmanlıktan adeta yuvarlanarak yürüyen Emine Hanım" ifadelerini kullandı.

'AT GÖZLÜĞÜNE BENZER TÜRBAN'
Arcayürek'in yazısındaki ilgili bölüm şöyle: "30 Ağustos resepsiyonu. At gözlüğüne benzer türban. İki kaş, iki göz, bir burun ve ağzı açık. Bir de eli. İlla ki baştan aşağı örtülü başkumandan (Cumhurbaşkanı) eşi Hayrunnisa Hanım'ın elini sıkarken, önünde baştan aşağı kapalı siyahlar giymiş, şişmanlıktan adeta yuvarlanarak yürüyen eşi Emine Hanım;SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ
Cumhuriyet yazarı Cüneyt Arcayürek'in hakaretleri sosyal medyada büyük tepki çekti. Çok sayıda twitter kullanıcısı Arcayürek'in, Hayrunnisa Gül ve Emine Erdoğan'dan özür dilemesi çağrısı yaparken, bazı kullanıcılar ise ifadelerin tüm örtülülere yapılmış hakaret olduğunu kaydetti.

BAŞBAKAN'A DA HAKARET ETMİŞTİ
Arcayürek kısa süre önce de çözüm sürecini eleştirdiği yazısında Başbakan Erdoğan'a "Artistlik yapma lan!" ifadelerini kullanmıştı. 

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları