6 ŞEHİD'E KARŞILIK 53 PKK'LI HAİN! 20 Ekim 2012, 18:42

Kazan Vadisi teröristlere mezar olmaya devam ediyor.
 Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde sabah erken saatlerinden itibaren yoğun bir askeri hareketlilik yaşanmaya başlandı.

Özel harekat polislerinin şehit edilmesinden sonra başlatılan operasyonlar tam gaz devam ediyor. Şemdinli'de helikopterlerin biri kalkıyor biri iniyor.

Ayrıca Kazan Vadisi'nde tespit edilen bir grup teröriste havadan operasyon düzenlendi. Kazan'da öldürülen terörist sayısı 50'ye aştı

Hakkari ve Yüksekova ilçesinden havalanan askeri helikopterler Şemdinli'de bulunan 21. Jandarma Sınır Tugayı ve 3. Dağ Taktik Komutanlığı'nın pistine iniş yaptı.

HAVA DESTEKLİ OPERASYON

Burada hazır bekleyen özel eğitimli askeri alan helikopterleri, Kuzey Irak sınırında bulunan Derecik beldesinde bulunan askeri üst bölgeleri ile Goman Dağı bölgesine yöneldi. Öte yandan, İran sınırında bulunan ve ilçeden 15 kilometre uzaklıkta olan Tekeli Piyade Taburu'na askeri sevkiyat yapıldığı gözlendi.

GENİŞ KAPSAMLI OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Dün akşam saatlerinde Hakkari'nin Kırıkdağ bölgesinde çıkan çatışmada, özel harekat polislerinin şehit olmasının ardında alınan istihbarat ve görüntüler doğrultusunda bölgede geniş kapsamlı operasyonlar başlatıldığı öğrenildi.

50'DEN FAZLA TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Büyük operasyonda İnsansız hava araçları bir grup terörist tespit etti. Kış üstlenmesine hazırlanan teröristlere havadan nokta operasyon düzenlendi. Operasyonda 15'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Kazan Vadisi'nde etkisiz hale getirilen terörist sayısının 53 olduğu belirtildi.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları