4. YARGI PAKETİ ÇIKTI, KCK'LILARDA ÇIKTI! 01 Mayıs 2013, 09:44

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi, terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya ilişkin aralarında eski BDP Milletvekili Fatma Kurtulan ile eski DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ın da bulunduğu 13 tutuklu sanığın tahliyesine karar verdi.
KCK davasında eski BDP Milletvekili Fatma Kurtulan ve eski DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ın da aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanığın tahliyesine karar verildi.

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK'ya ilişkin aralarında eski BDP Milletvekili Fatma Kurtulan ile eski DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ın da bulunduğu 13 tutuklu sanığın tahliyesine karar verdi.

Duruşmaya tutuklu sanıklar Fatma Kurtulan ve Tuncer Bakırhan'ın da aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

Bazı BDP milletvekillerinin de izlediği duruşmada görüşü sorulan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Murat İnam, suç yeri Ankara olduğu gerekçesiyle yetkisizlik kararı verilmesini ve dava dosyasının Ankara'daki ağır ceza mahkemelerine gönderilmesini talep etti.

Savcı İnam ise, tutuklu bulundukları süre ve yetkisizlik kararı talebinin değerlendirilme süreci de göz önüne bulundurularak, tutuklu 14 sanığın adli kontrol tedbirleri uygulanarak tahliyesine karar verilmesini istedi.

Mahkeme, tüm sanıklara tahliye kararı verdi.

Yorum Gönder