ÜLKER'İN ŞOK MARKETLERİ ONUREX'İ SATIN ALDI! 09 Temmuz 2013, 17:46

Ekrem Özen ve Cemal Özen idaresindeki Onur Marketler Zinciri bünyesinde indirim mağazacılığı alanında hizmet veren119 şubeli zinciri Onurex'i Ülker Yıldız grubu himayesindeki ŞOK'a sattı.
 Özen Grup'tan yapılan yazılı basın açıklamasında ise konuyla ilgili olarak şöyle denildi:

"Özen Grup; indirim mağazacılığı alanında 2007 yılında açtığı ve bugün sayısı 119’a ulaşan Onurex markası ile indirim mağazacılığı alanından çıkma kararı almıştır.
Yıldız Holding (Şok Marketler A.Ş.) Özen Grup bünyesinde bulunan Onurex indirim marketlerinin 119 mağazasını devir almak için mutabakata varmışlardır.
Süper marketçilik alanına yoğunlaşacağız…
1997 yılından bu güne organize perakendede faaliyet gösteren Özen Grup, bu kararıyla Onur markası ile uzmanlık alanı olan süper marketçilik alanında büyümeye ve gelişmeye devam edecektir.
Özen Grup CEO’su Cemal Özen; “Grubumuz olarak perakende de farklı markalarımız ile faaliyet gösteriyoruz. Perakende sektöründe yaşanılan yeni gelişmeler paralelinde hem süpermarket, hem de indirim mağazacılığı alanında hizmet sunma ve süreç yönetimindeki farklılıklar yeni stratejik kararlar almamızı sağlamıştır. Bu stratejiden hareketle Onurex mağazalarımızı Yıldız Holding (Şok Marketler A.Ş.)’ye devretmek için anlaşma imzalamış bulunmaktayız. Bu devir Özen Gurubun Onur markası ile gelişim ve büyümesine odaklanma amacı göz önünde tutularak alınmış bir karardır. Kararımızın öncelikle sektörümüze ardından Yıldız Holding(Şok Marketler A.Ş.) ve grubumuza hayırlı ve uğurlu olmasını umuyor, başarılar diliyorum. “dedi.
Hızla gelişmekte olan gıda perakendeciliğinde faaliyet alanlarını geliştirmek, ürün yelpazesi, satış ağı ve hizmet yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlayan Özen Grup, süpermarket pazarındaki birbirini tamamlayan etkin faktörleri birleştirerek pazarın önemli oyuncularından biri olacak. " Ancak yapılan yazılı açıklamada Ne Ülker Yıldız Gurubu ne de Ekrem Özen ve Cemal Özen cephesi Onur gurubundan bir açıklama yapılmadı!...


Yorum Gönder