Türk yumurtası mahkemelik oldu! 17 Şubat 2012, 18:46

İsrailli Tnuva Gıda Sanayi Ltd. şirketine, Türkiye’den ve başka yerlerden ithal edilen yumurtaları “yerli malı” etiketiyle sattığı gerekçesiyle dava açıldı
 
Bir İsrail firmasının Türkiye'den ithal ettiği yumurtalar ülkeyi karıştırdı. Firma hakkında, "Düşman ülkeden mal alıp, yerli etiketiyle satıyor" diye dava açıldı.

Petah Tikva Merkez Bölge Mahkemesi’nde açılan 334 milyon şekellik (yaklaşık 157 milyon TL) davada, şikayetçiler, başta Türkiye olmak üzere yabancı ülkelerden ithal edilen yumurtalara “İsrail malı” etiketi basan şirketin tüketicileri yanlış yönlendirdiğini öne sürdü.

İş dünyası çevrelerinin takip ettiği İsrailli Globes gazetesinin haberine göre, iddia makamı davanın toplu dava kategorisinde incelenmesini talep etti.

İsrail’de daha önce de M. Lesser, Glicksman ve Farm Eggs Ltd. gibi şirketlere de yumurtayla ilgili benzer davalar açılmıştı.

İddianamede, Tnuva dahil, yumurta şirketlerinin ağır bir suç işlediği zira yumurtaların “son yıllarda İsrail’e düşman olan ve hayvan kontrolü seviyesi İsrail’in çok altında olan” Türkiye’den ithal edildiği belirtildi.

Yorumlar

cilveli manolya0532 381 13 41 :

ayy kıyamam ya çok şkerle çokda mutlular eeee evlenmek onlarında hakkı neyapsınlar onlarında arzu ve istkleri var allaah ayırmasın maşAllah Allah mutluluklarını daim etsin yaarabbim

HACER ŞAFAK :

bu kadınlar doğum yaparken oo hastanenin wayy haline

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları