Babayiğitten kötü haber! 17 Şubat 2012, 18:49

Yerli marka otomobil için kabul edilen fiyat düzeyi 22 bin lira olurken, yerli marka otomobili destekleme nedenleri ağırlıklı olarak duygusal faktörlere dayanıyor.


Otomotiv Sanayii Derneği'nin (OSD) “Yerli Marka Otomobil Araştırması” Türk insanının yerli marka otomobilin Türkiye'de geliştirilmesine ve üretilmesine olumlu baktığını gösteriyor.

İlk kez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçen yılın ocak ayında katıldığı Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) Genel Kurulu'nda iş adamlarına yönelik “yerli otomobil üretelim” çağrısının ardından çalışmalar hızlandı.

Başbakan Erdoğan'ın çağrısı üzerine OSD, uzun süreli bir çalışmanın ardından hazırladığı yerli oto raporunu geçtiğimiz aylarda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'e sundu. Bakan Ergün, rapora ilişkin yaptığı açıklamada, yerli otomobilin satış fiyatının 20-25 bin lira aralığında olabileceğini açıklarken, yıllık üretim miktarının da 200 bin adet olmasının öngörüldüğünü duyurmuştu.

Yorumlar

efendiiiiii :

pardon ama bu yazıyı yazanlar ve aynı düşünenler kendi orrrrrus..luklarına kılıf uydurup kendilerini temize çıkarmaya çalışmışlardır. kimse size "temiz ahlaktır. dürüstlüktür. i̇yiyi ve kötüyü görebilme yetisidir. bilinçli yaşama halidir. ait olduğun topluma değerlerine sadakattir.""" bunlara sahip olmayın demiyor. herkes bunlara sahip olmalı ama iki bacak arasınada sahip çıkmalı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları