SOKAK ORTASINDA HALK İNFAZI! 14 Eylül 2012, 16:01

Orta Amerika ülkelerinden Guatemala’da ilkokulu basan Julio Saquil adlı kişi iki öğrenciyi boğazlarını keserek öldürdü. Vahşet, okulun öğretmenleri ve bölge sakinlerinin Saquil'e saldırmasıyla devam etti.
HABERİN GALERİSİ Dişleriyle beraber kendileri de değiştiler! Bu kareler çok şaşırtacak... İşte o ünlüler!
 6 ve 13 yaşlarındaki iki öğrencinin ölümüyle sonuçlanan olay Guatemala'nın Alta Verapaz bölgesindeki Tactic kasabasında gerçekleşti. Öfkeli grup 35 yaşındaki Saquil'i polis olay yerine ulaşmadan öldürdü.

Olaylar, başkent Guatemala City'nin yaklaşık 85 km kuzeyindeki Tactic köyünde, 35 yaşındaki Julio Saquil adındaki bir adamın köy okuluna girerek iki çocuğu öldürmesiyle başladı.

Yaşananlara şahit olan itfaiyeci Wilson Cahuec, Julio Saquil'in çocuklara saldırdığını, 13 yaşındaki bir çocuğun kafasını kesip, 8 yaşındaki bir çocuğun da boynunu kestiğini anlattı.

DİRİ DİRİ YAKTILAR
Cinayetlerin ardından öfkeli köylüler yakaladıkları Saquil'i çeşitli işkencelerden sonra benzin dökerek yaktılar.

Güvenlik güçleri, Julio Saquil'in daha önce uyuşturucu ve şiddet geçmişi olduğunu ancak sadırının altında yatan sebebin henüz netleşmediğini açıkladı.

Guatemala'da halkın 'adaleti kendi eliyle sağlaması' sık yaşanan bir durum. İnsan hakları raporuna göre 2011 yılında 234 linç vakası yaşandı ve en az 40 kişi bu nedenle öldü

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları