LONDRA'DA DİJİTAL KAOS ALARMI! 11 Haziran 2013, 11:16

Televizyonların sesi susacak, kanallar birbirine karışacak
Yeni nesil süper hızlı cep telefonu servis sağlayıcılarının tanıtımının haftalar içerisinde yapılacağını müjdeleyen posta kartları bu hafta başkent Londra'nın dört bir yanındaki evlere dağıtıldı.

Bu gelişme, O2, 3 Mobile ve Vodafone gibi firmaların yeni nesil süper hızlı (4G) servis sağlayıcısının tanıtımından haftalar önce kendi şebeke testlerinin yaratacağı aşırı sinyal artışı bir korkunun da başlamasına neden oldu. Uzmanlar bu gelişmenin aynı zamanda parasız kanalların sinyallerinin birbirine karışmasından kaynaklanacak bir kaosa sebebiyet vereceği konusunda endişeliler.

3 operatörden de 700mhz bandında yayın yapan parasız yayına yakın olan 800mhz frekansındaki 4G servislerini tanıtması bekleniyor.

Vatandaşların televizyonlarının sesini, görüntüsünü hatta tüm kanalları kaybedecek olmalarından dolayı endişe içinde olduklarına ise uzmanlar tarafından dikkat çekiliyor.

TV YAYINCILARI ÖFKELİ


The Telegraph'a açıklamalarda bulunan bir kaynak, Temmuzdan itibaren Londra'da bir aydınlanma yaşanabileceğini ve yıl sonuna gelindiğinde ise binlerce kulenin 4G yayın yapabilme olasılığının yüksek olduğunu belirtirken birçok yayıncının bu konuyla ilgili öfkeli olduğunu da sözlerine ekledi.

4G servisleri dönüşen ve gelişen endüstride hız şampiyon olarak kabul edilirken, sağladığı üstün hız ve güvenli mobil bağlantısıyla, cep telefonu kullanırken dosya indirmede ve internet sitelerine bağlanmada artık yetersiz kalan 3G'nin sorunlarını da ortadan kaldıracak.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları