Komşu alev alev yanıyor! 13 Şubat 2012, 01:52

İtfaiye, Atina merkezinde çıkan yangınlara müdahale etmekte zorluk çekiyor. Anarşist ve yüzü maskeli gruplar, itfaiyeye de saldırıyor.
ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR
Yunanistan'da ekonomik krizin patlak verdiği 2010 yılından bu yana Atina'da en şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Yüzü maskeli ve anarşist grupların polis ile çatışması sonucu Sintagma Meydanı ve geniş bir bölge savaş alanına dönüşürken, akşam saat 20:30'den sonra ise mağazalar ateşe verilmeye başlandı.
BANKARALAR ATEŞE VERİLİYOR
Çok sayıda mağaza yağmalandı. Ateşe verilen 10 iş yerinden 4'ü banka şubesi. Gerginliğin, yağmalamaların, yangınların gece boyunca devam etmesi ve faturanın milyonlarca euro olması bekleniyor. Bu arada Sintagma Meydanı, parlamento ve tarihi şehir merkezini içine alan geniş bir bölge, tam anlamıyla darmadağın edildi. Kırılmadık, yakılmadık ve zarar verilmedik dükkan ve konut kalmadı.
VEKİLLER GÖRÜNTÜLERİ İZLİYOR
Bu arada Yunan televizyonları, AB ve IMF ile sağlanan kredi anlaşmasını mecliste görüşen milletvekillerinin, molalarda televizyonlardan parlamento dışında yaşanan gerginlikleri izledikleri aktarıldı. Kredi anlaşmasını destekleyen bazı milletvekilleri, dışarıda meydana gelen yağma ve mala zarar vermelerin ülkenin iflas etmesi durumunda yaşanacaklara iyi bir örnek teşkil ettiğini, böylece hayırcı vekilleri ikna etmeye çalıştıkları vurgulandı vurgulandı. 
Anahtar Kelimeler
komşu alev alev yanıyor

Yorumlar

ulabozkurt :

her yerde olduğu gibi oradada gayri müslimler mevcuttur

Kreuz :

birisi müslüman gençlik mi demişti ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları