İSRAİL BU KEZ KİMYASAL SİLAHLA VURDU! 28 Haziran 2012, 04:50

İsrail'in, Gazze'ye düzenlediği son saldırılarda kimyasal silah kullandığı iddia edildi.
Gazze'deki Filistin Hükümeti, İsrail'in, Gazze Şeridi'ndeki son saldırılarında kimyasal silah ve zehirli gaz kullandığını öne sürerek, Birleşmiş Milletler (BM) ve BM İnsan Hakları Komitesi'nden uzmanların katılımıyla uluslararası bir soruşturma başlatılması talebinde bulundu. 

Gazze'deki Filistin Dışişleri ve Planlama bakanlıklarından yapılan açıklamada, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve İnsan Hakları Yüksek Komiseri Navi Pillay'dan acil soruşturma açılmasının istendiği bildirildi. 

Açıklamada, zehirli gaza maruz kalan 21 Filistinliden ikisinin hayatını kaybettiği ifade edildi. 

İsrail'in 18 Haziran'dan bu yana Gazze'nin farklı bölgelerine gerçekleştirdiği 40'ın üzerindeki saldırıda 4 çocuğun da aralarında bulunduğu 16 kişi ölmüş, 73 kişi yaralanmıştı. 

İsrail'in saldırılarından bir hafta sonra Mısır aracılığıyla yürütülen arabuluculuk faaliyetleri sonrasında Gazze Şeridi çevresinde sessizliğin hakim olduğu belirtildi. 

Eski Güney Afrikalı yargıç Richard Goldstone, ''İsrail ordusunun 2009 yılı başında Gazze'deki yerleşim yerlerine uranyum ve fosfor bombası attığı, zehirli gaz kullandığı'' suçlamasıyla BM adına soruşturma yürütmüştü.

Yorumlar

Mehmet Ali Erdin :

**Önce, bir bayanın ‘Aşk’ konusu üstüne ‘iyi bir sentez, özümleme, süzümleme,yorumlama, tanımlama’dan sonra mesajlama ustalığı içeren böylesine bir yazı ortaya koymasını kutlamak gerek. Güzel bir yazı.. İşte ben bu yazıda işaretlenen anti-durumlar yüzünden halen bekârım.. Ama, şunu da söylemeliyim ki: Aşk var!.. ‘Çıkarsız, karşılık beklentisiz, maddesellikten uzak ‘ete kemiğe büründüm’ gibi duygu yoğunluğu içinde yaşıyorsanız; AŞK var.. [Hem de nasıl!..] Hak eden olsa da yaşansa!.. Bu laf- felsefe uzar.. En kestirme tavır şu olmalı: ‘Ayten Turan’ı kutlamalı.. KUTLARIM!.. –Mehmet Ali Erdin- 22.3.2014 Cumartesi saat 11.47

namık sarı :

Aşka inanmıyorum aşk bence menfaatin ta kendisi.kerkegin bayandan.bayanında erkekten beklentisi varsa işte sana aşk yayat yapmacık aşk yapmacık her şey menfaat.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları