İsrail adına Obama tedirgin oldu! 03 Mart 2012, 03:30

ABD Başkanı Barack Obama, İran'a yapılacak erken bir saldırının, bu ülkenin mağdur rolünü oynamasına neden olabileceğini söyledi. Ancak Obama, İsrail'i de erken bir saldırı konusunda uyardı.
Obama, bununla birlikte, yaptırımların işe yaramaması halinde ABD'nin İran'ın nükleer tesislerini vurabileceği ihtimalinin, İranlı ve İsrailli yetkililer tarafından ciddiye alınması gerektiğini belirtti.

'İSRAİL BLÖF YAPMAYACAĞIMI BİLİR'

The Atlantic dergisine konuşan Obama, "Sanırım İsrail hükümeti, ABD Başkanı olarak benim blöf yapmayacağımı bilir" dedi.

'ABD HER ŞEYİN FARKINDA'

Obama, "Niyetimizin ne olduğu konusunda ortalıkta heyecanlı bir şekilde reklam yapacak değilim. Ama sanırım hem İran hem de İsrail hükümeti şunu bilir ki, ABD 'İran'ın nükleer silah sahibi olmasının kabul edilemez' olduğunu söylüyorsa, söylediği şeyin farkındadır" diye konuştu.

ERKEN SALDIRININ RİSKLERİ

Ancak Obama, İran'a yapılacak erken bir saldırının risklerine dikkat çekti.

Başkan, "İran'a karşı sempati bu kadar azalmışken ve tek müttefiki Suriye köşeye sıkışmışken, İran'ın aniden kendisini 'kurban' gibi gösterip dikkatleri dağıtmasını istemiyoruz" ifadesini kullandı.

Yorumlar

FRED BILLY :

böbrek Ben doktor petersen, 300 $ toplamında bireylere böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen bu e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin, [email protected]

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları