DÜNYA BUNU KONUŞUYOR: YAKIN O...PU ÇO..ĞUNU! 14 Şubat 2013, 21:34

ABD'de polis teşkilatından çıkarılması üzerine 3 polisi öldüren amirle ile ilgili şok ayrıntılar ortaya çıkıyor.
 ABD'de polis teşkilatından çıkarılması üzerine intikam yemini ederek 3 kişiyi öldüren eski polis memurunun, kıstırıldığı dağ kulübesinin yanması sonucu hayatını kaybetmesi dünya medyasında yankılanıyor.

Operasyonun ardından ortaya çıkan görüntüler ve telsiz konuşmaları, Los Angeles’a 150 kilometre uzaklıktaki bir kayak merkezine bağlı ahşap bir evde bulunan 33 yaşındaki Dorner'ın kaldığı evin polisler tarafından kasten yakıldığı şüphesine neden oldu.

Big Lake Bear adlı turistik bir kasabanın yakınında bulunan kulübede çıkan yangın, olayı helikopterden canlı olarak veren televizyon ekiplerince görüntülendi. Görüntülerde yangını söndürmek için hiçbir çabanın gösterilmediği ve kulübenin yanmaya terk edildiği görüldü.
İngiliz The Times gazetesinin haberine göre, yerel bir televizyon kanalı tarafından dinlenen bir telsiz konuşmasında, bir polis amirinin "Yakın şu o... çocuğunu " dediği bildirildi.

Olayın ardından yapılan ilk açıklamalarda, etrafı sarılan Dorner'ın, bulunduğu evi ateşe vererek intihar ettiği öne sürülmüştü. Evde yanan kişinin Dorner olup olmadığı otopsiden sonra belli olacak.

San Bernardino ilçesi şerifi sözcüsü Cynthia Bachman, yaptığı açıklamada, "Ölen kişinin Dorner olduğuna inanmamızı gerektirecek nedenlerimiz var" diye konuştu. Bachman, yangının nasıl başladığına ilişkin bir bilginin kendisine ulaşmadığını sözlerine ekledi.

CHRISTOPHER DORNER KİMDİR?

Eski Los Angeles Polis Departmanı (LAPD) memuru ve eski asker olan Dorner, 2008'de işinden kovulmasına sebep olan kişileri öldüreceği tehdidinde bulunmuştu.

Hedefindeki 13 kişinin ismini açıklayan Dorner, söz konusu kişilerin ailelerini de öldüreceği tehdidini savurmuştu.

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları