DEHŞET: KÖPEĞİN AĞZINDA BİR ÇOCUK! 11 Ekim 2012, 00:08

İsveç'te 6 yaşındaki çocuk Rottweiler cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Vahşet anları kameralara yansıdı.
 İsveç'in ikinci büyük şehri Göteborg'de 6 yaşındaki bir çocuk sokak ortasında Rottweiler cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Sokaktan geçenlerin de yardımı ile çocuk kurtarılırken, olay bir vatandaş tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

Göteborg'de sahibinin gezdirmeye çıkardığı Rottweiler cinsi köpek, aniden sokaktan geçen 6 yaşındaki bir çocuğa saldırdı. Olay bir vatandaş tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde köpeğin çocuğu ısırması ve sokakta sürüklemesi görülüyor. Ağlayan çocuğu, köpeğin bir türlü bırakmadığı elbiselerini çıkarmakla kurtarmak mümkün oluyor. Köpeğin sahibi ise hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ediyor. Çocuğun olaydan yara almadan kurtulması ise sevindirdi.

Kamera kaydını inceleyerek olay yerinden hızla uzaklaşan köpeğin sahibini tespit eden polis, şimdi her yerde köpekle sahibini arıyor.

Sokak ortasında dehşet!


ROTWEİLERLARA DİSİPLİNLİ BİR EĞİTİM ŞART

Uzmanlara göre bu cins köpekler eğitim aldıkları sürece saldırgan değiller. Fakat eğitilmezlerse birer canavara dönüşebiliyorlar.

Rottweiler, sakin, eğitilebilir, cesur ve ailesine kendini adayan bir köpektir. Güvenilir bir karakteri vardır. Ailesini büyük bir kararlılıkla korur. Acıya karşı duyarsız ve güçlü köpeklerdir. Ciddi, kendinden emin ve güvenilirdir.

Dikkatli ve disiplinli bir eğitim şarttır, aksi takdirde güçlü ve saldırgan bir köpekle karşı karşıya kalınabilir. Söz konusu köpek pek çok ülke de polis, askeri ve gümrük gibi görevlerde kendilerini kanıtlamışlardır.


Yorum Gönder

Etiket Sonuçları