Cocacola'nın formülü değişmemiş! 10 Mart 2012, 16:13

Dünyanın önde gelen gazlı içecek üreticisi Coca-Cola, ABD’nin California Eyaleti’nde Coca-Cola'nın formülünü değiştirdiği yönündeki habere ilişkin açıklama yaptı.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "ABD’nin California Eyaleti’nde, karamel içeren ürünlerin muhteviyatındaki 4-MEI maddesinin oranının Kamu Yararına Bilim Merkezi (CSPI) tarafından hiçbir bilimsel veriye dayandırılmadan azaltılması talep edilmiştir. Coca-Cola şirketi, California Eyaleti’nde resmi otoritenin talebini karşılamış ancak iddiaları kabul etmemiş ve konuyla ilgili hukuki süreç başlatmıştır.

4-MEI, fırınlama, ısıtma gibi pişirme işlemleri sürecinde gıdalarda doğal olarak eser miktarlarda oluşabilen bir maddedir. Bu madde fırınlanmış yiyecekler, kahve, ekmek, soya sosu, bazı biralar ve karamel gibi pek çok gıdada eser miktarlarda bulunur. Karamel, US Food and Drug Association (USFDA), The European Food Safety Authority (EFSA), The Food Standards Australia New Zealand (FSANZ), The WHO/FAO Joint Expert Committee on Food Additives (JECFA), Health Canada ve A National Toxicology Program (NTP)’ın bulunduğu dünyadaki pek çok resmi otorite tarafından güvenli olarak kabul edilen bir gıda renklendiricisidir ve uzun yıllardır yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu (EFSA), 4-MEI maddesinin insan sağlığına herhangi bir zarar verdiğini veya kanserojen olduğunu kabul etmemekte ve karamel ile ilgili herhangi bir kısıtlama getirmemektedir.

Yorumlar

emre :

Sacna sapan yorum yapmayin acin kuran okuyun

yorki :

bekarlar cennette evlenebilir deniliyor çocukları olacakmı olmayacakmı erkek olursa hemen 30 yaşınamı çıkacak.

yorki :

islamdan önce insanlar binlerce yıl ağaca tapmış , ateşe suya tapmış .puta tapmış , kurda tapmış,ineğe tapmış vs ilk insanlar hiç bir şeye tapmamış peki bu insanlar cennetemi cehennememi gidecek hadi cevap verin

yorki :

işte bunları okuyanlar inananlar çok kolay canlı bomba olabiliyor, cennette cehemnemde bu dünyada sınav burda veriliyor Allah dediğimiz tabiatın kainatın ta kendisi cennet yaşamı ne kadar sürüyor sonsuza kadar hep aynı gölgelikte oturup hurilerle etrafa mı bakıp gülücükler mi dağıtacağız herşey dahil sistemi ye iç nereye kadar ordaki hizmetçiler kim milyarlarca kişiye yemekleri kim yapıyor her hoca bir cevap buluyor ama ispat yok.

Mustafa :

Kuran ayetlerini kendi düşüncelerine fikirlerine göre yorumlayarak çok büyük bir hataya düşmüşler. Siz bir alim değilsiniz kafanıza göre yorumlar yapıyorsunuz. En doğrusunu ALLAH(C.C.) bilir.

Ömer :

Çok güzel bir muhabbet Allah cc tüm müslümanları cennetine nail etsin inşaAllah amin

Omer :

Harika bir paylasim olmus elinize saglik umarim bunu okuyan herkez bir kez daha dusunur ve ona gore Hareket Eder Sevgilerimle

Fatih :

Nihat, sen herhalde ilk okul terksin :) Allahu Teala Hepimizi DIRILTECEK .. Ve Mahser günü onun icin cok Kolay birsey oldugunu bize haber ediyor... Biz insanlar daha Bir BAL yapamiyoruz da.... Sen hangi akila dayanarak böyle bir soru soruyorsun.. INSANA HAYAT VEREN BÜTÜN ALEMI YARATAN ALLAH in .. Buna bir cözüm bulamadigini mi söylüyorsun? Arastirmakarin herhalde Sözcügazetesinden ibaret :)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları