BU TARİKAT 10 YILDIR YER ALTINDA YAŞIYOR! 11 Ağustos 2012, 03:42

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde, kendini son peygamber olarak ilan eden Fayzrahman Satarov’a inanan bir tarikatın mensubu 70 kişinin, 10 yıldan fazla süredir yeraltında oluşturdukları sığınakta toplumdan uzak yaşadıkları ortaya çıktı.
Kendisinin son peygamber olduğunu iddia eden Fayzrahman Satarov’un (83) kurduğu tarikatın müridi olan 70 kişinin aralarında 27 çocuğun da bulunduğu bildirildi. Çocuklardan bazılarının yeraltında dünyaya geldiği ve bugüne kadar eğitim ve sağlık hizmetlerinden faydalanmadıkları gibi gün ışığını da görmedikleri öğrenildi.
Kendisini peygamber olarak ilan eden Satarov müritlerine 10 yıl önce başkent Kazan’ın banliyölerinde sahip olduğu arazinin altını kazarak bir sığınak oluşturmalarını emretti. Müritler burada dış dünyadan tamamen uzak, elektrik, ısınma ve havalandırma olmadan yaşadı. Araştırmacıların sığınakta, Satarov’un yazdığına inanılan radikal eserler bulduğu bildirildi.
Yetkililer sığınakta sağlıksız koşullar altında yaşayan 19 çocuğu geçici olarak gözetim altına aldı. Yaşları 1 ile 17 arasında değişen çocukların Satarov’un sığınağından hiç ayrılmadıkları, bazılarının orada doğduğu ve hiç gün ışığı görmediği iddia edildi. Doktorlar tarafından incelenen çocukların sağlık durumlarının çok iyi olduğu belirtildi.

Yorumlar

eren kozan :

bok

rabia :

slm

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları