BAŞBAKAN DOĞRULADI: EVET KIYAMET GELİYOR! 07 Aralık 2012, 08:33

Avustralya Başbakanı Julia Gillard’a göre kıyametin yakın olduğu konusunda Mayalar haklıymış.
 Yerel bir radyo kanalının sabah programında, Avustralya Başbakanı Julia Gillard'ın 50 saniyelik kısa bir video konuşması yayınlandı. Başbakan, bu ay dünyanın sonunun gelişi konusunda Maya takvimine dayandırılan iddiaları doğruladı.


Konuşması sırasında etrafında Avustralya bayrakları bulunan Gillard, ciddi bir yüz ifadesiyle ve dinleyicilere ‘Geriye kalan Avustralyalı dostlarım’ şeklinde seslenerek sözlerine başladı ve "Dünyanın sonu geliyor. Bu 2000 yılındaki gibi dijital kıyamet ya da karbon vergisi değil. Öyle görünüyor ki, Maya takvimi doğruyu gösteriyor", dedi.

Gillard, dijital kıyametle, 2000 yılına girilmeden hemen önce bilgisayar sisteminde küresel düzeyde bir sorun yaşanacağı korkusunu hatırlatmaya çalıştı. Karbon vergisi de, kurduğu İşçi Partisi hükümetine karşı 2012' de öne sürülen karşıt bir politikayı ifade ediyordu.

'Sadece bir şaka'

Başbakan Gillard, insan yiyen zombiler ve cehennemden gelen iblislerden bahseden korkunç detaylar da verdi ve "Eğer beni biraz olsun tanıyorsanız, sonuna kadar sizin için mücadele edeceğimi bilirsiniz" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Julia Gillard'ın şaşırtıcı konuşmasının hemen ardından bir başbakanlık yetkilisi, Triple J adlı radyo istasyonu tarafından internete yüklenen videonun çok ilgi gördüğünü, fakat bunun sadece bir şaka olduğunu ifade ederek Avustralyalıların yüreğine su serpti.

KAYNAK: DW/Reuters

Yorum Gönder