CHP'NİN BEYNİ SEÇİM STARTINI BAŞAKŞEHİR'DE VERDİ! 23 Ocak 2013, 14:08

CHP Genel Başkan Yardımcıları ve İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Av.Sezgin Tanrıkulu, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat ve yönetimi, gün boyu Başakşehir’in varoş mahallerinde dernek ve STK ziyaretlerindu bulunarak, adeta bir yıl sonra yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinin startını Güvercintepe’de verdiler.
ADIM ADIM TÜM BAŞAKŞEHİR...
Günün erken saatlerinde Güvercintepe Hacı Bektaş- ı Veli Cemevi'ndeki cenaze törenine katılan Tekin, Karabat ve beraberindeki partili gurup, daha sonra Başakşehir Adıyamanlılar Derneği'nde taziyeye katıldılar. Dernek Başkanı Eğitimci Ahmet Melik ve yönetimi, Gürsel Tekin ve Özgür Karabat’ı dernek kapısında karşıladılar.

Daha sonra Başakşehir Malatyalılar Derneği'ne geçen heyet, burada da Dernek Başkanı Ramazan Boğur ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Gürsel Tekin, gazeteci Hüseyin Çetiner'in, "Siz hükümet olsanız kentsel dönüşüm konusunda nasıl bir yol izlerdiniz?" sorusunu şu şekilde cevap verdi: “Biz iktidara geldiğimiz zaman bu işi rant odaklı değil garip gureba odaklı yapacağız. Yandaşlarımızı zengin etmek için bir çabanın içinde olmayacağız."

Tekin ve Tanrıkulu, daha sonra sırasıyla, Kars-Ardahan Iğdır Derneği, Acısu Derneği, Bitlis Derneği, Diyarbakır Derneği, Van Derneği, Her Renk Derneği ve Karacaören Derneği üyeleriyle bir araya geldi.
Dolu dolu geçen ziyaretlere Başakşehir Belediyesi’nin yıllardır çözemediği "imar sorunu" damga vurdu.

TEKİN'E ÖZGÜR KARABAT ADAY OLACAK MI SORUSU!
Bitlis Derneği'nde daha çok özgürlükler ve Kürt sorunu ile alakalı Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu’na bir çok soru soruldu. Bitlis Dernek Başkanı Haydar Gölbaşı, Tekin ve Tanrıkulu'na, "Başkeşehir İlçe Başkanınız Sayın Özgür Karabat, ilçede çok samimi ve içten çalışmalar yapıyor. Adayı diğer partiler gibi Ankara'da mı belirleyeceksiniz yoksa örgütün sesine kulak verecek misiniz?" şeklinde bir soru yöneltti. Gürsel Tekin, bu soruya karşılık, "Adayımızı biz değil, siz belirleyeceksiniz, biz de onaylayacağız" diye karşılık verdi.
Tekin, Tanrıkulu ve Karabat, basına yaptığı açıklamada, halkın kendilerine karşı gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok memnun oluklarını ifade ettiler. 

‘YA OY VERME YA DA YUVANIN YIKILMASINI SEYRET’
Gezdiği yerlerde vatandaşların sorunlarını dinleyen Tekin, kentsel dönüşüme destek vermemelerini istedi. Tekin, "Sizi kendilerine göre adı sosyal konut olmayan TOKİ konutlarına koyuyorlar. Kentsel dönüşüm adı altında belediyelerin yetkisini de aldılar. Bütün yetkililer bir kişiye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlandı. Yani bu demek oluyor ki bütün Türkiye'nin tek belediye başkanı oluyor. Bütün binalar, alış veriş merkezleri dönüşürken sizin evleriniz niye normal dönüşmüyor. Sizleri neden yerlerinizden ediyorlar. Dönüşümde rezidanslar için planlar varken vatandaşlar için neden dönüşüm planları yok. Bu konuda kendi kendiniz kaderinizi belirleyeceksiniz. 2014 seçimlerinde, ya evinize sahip çıkacak onlara oy vermeyeceksiniz ya da yuvanızın yıkılmasını izleyeceksiniz." şeklinde konuştu.

Yorum Gönder