Bağcılar'da Ölçek Köyü'nün kaz şöleni var! 24 Şubat 2012, 21:13

Bağcılar'da kurulan Ardahan Merkez Ölçek Köyü Derneği, 25 Şubat Cumartesi Günü Bağcılar Halk Sarayı'nda kaz gecesinde bir araya geliyor. Ünlü Halk Müziği Sanatçısı Sefa Güneş'in de sahne alacağı gecede davetliler lezzetli kaz etinin kalorisini Güneş'in hareketli ve yöreya has türküleriyle yakacağa benziyor.

Başkan Kavak: Kaz eti dünyaya açılan lezzetin adı olacak
Ardahan Ölçek Köyü Yardımlaşma Derneğinin başarılı  Başkanı Yüksel Kavak organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada "Artık kendi dernek merkezine sahip olan ender STK'lardan biriyiz. Bundan sonraki amacımız ise birlik dayanışma ve kültürümüzü gelecek nesillere aktarmanın yanısıra yöremizin en önemli kültürlerinide İstanbul'a, yaşadığımız bölgeye taşımak olacaktır. Kaz eti bu manada sadece Kars-Ardahan-Iğdır bölgesinin değil önümüzdeki yıllarda dünyaya açılan, dünyanın aradığı bir lezzetin adı olacaktır. Tek korkumuz bir çok markada olduğu gibi bunun da patentini yabancılara kaptırmaktır. Çünkü Fındık Lokum ve Kahve'de bunun kötü örneklerini daha önceden gördük yaşadık. Özellikle bu konuda yöre Milletvekillerimize ve bürokrasilerimize çok iş düşüyor. Bu konuda bizimde üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Tüm hemşehrilerimizi Cumartesi akşam Bağcılar Halk Sarayında bu lezzetle buluşmaya ve güzel bir organizasyona tanıklık etmeye bekliyoruz'' dedi.

Kaz ziyafeti sonrası  Sefa Güneş'le Müzik ziyafeti!

İstanbul sahnelerinde 20 yılı aşkın  tecrübesi, 3 albümü ve bir çokta klibi olan aynı zamanda Kars-Arpaçalı ses sanatçısı Sefa Güneş'te gecede yaklaşık 2 saat sahnede kalarak katılımcılara kaz ziyafetinden sonra müzik ziyafeti sunacak.

Bağcılar Halk Sarayı'nda Akşam saat 7 de başlayacak olan program için  
Dernek Merkezinden yada Başkan Yüksel Kavak tan bilgi alabilirsinizYorum Gönder

Etiket Sonuçları