AMAN BU KADINLARDAN UZAK DURUN! 11 Haziran 2012, 09:43

İnternette yeni tuzak, arkadaş sitelerindeki bu kadınlar...
Müşteri sıkıntısı çeken konsomatris kadınlardan sanal tuzak... Arkadaşlık sitelerine giren konsomatris kadınlar kendilerini öğrenci gibi tanıtıyor. İlk buluşma sonrası, ‘bildiğim bir bar var’ deyip, sanal çapkını pavyona götürüyor. 3 bira-çereze 800 TL gibi fahiş hesaplar geliyor. Ödeyemeyene önce tehdit, sonra dayak var.

İstanbul Emniyeti’ne son dönemde gelen e-mailler, yeni bir dolandırıcılık yöntemini ortaya çıkardı. Çalıştıkları mekanlarda müşteri bulmakta zorlanan konsomatrislerin, sanal ava çıktığı anlaşıldı.

İŞTE O YÖNTEM

Arkadaşlık ve sosyal paylaşım sitelerine giren konsomatrisler, kendilerini üniversite öğrencisi gibi tanıtıyor. Sohbet etmeye başladıkları kişilerin 3-4 gün güvenini kazanıyor. Sonra sıra buluşmaya geliyor. Kadınlar, tanışmak isteyen erkeklerle önce yemek yiyor.

Daha sonra bildikleri bir bar olduğunu söyleyip çalıştıkları mekana götürüyor. Tuzak da burada başlıyor. Masaya çok yüklü miktarda hesap geliyor. Ödeyemeyenler önce tehdit ediliyor, sonra darp geliyor.

İstanbul polisine kısa sürede bu yollarla kandırıldığını anlatan 8 kişiden e-mail geldi. Polis, adı geçen mekanlarla ilgili inceleme başlattı. Söz konusu sitelerdeki kadın profilleri de incelemeye alındı.

‘HÜLYA’ SANIYORDUM

Mağdurlardan Kerem Y. ihbarında, bir arkadaşlık sitesinde tanıştığı, adını Hülya olarak bildiği kadınla, Kartal Yakacık’taki S...Bar’a gittiğini belirtti. Kerem Y. “3-4 gündür konuştuğum Hülya isimli bayanla tanışmak üzere randevulaştık. Buluşma günü arayarak bana S... Bar’a gidelim güzel bir mekan diyerek sözleştik.

Bara gidip 3 bira içtik. Biraz da çerez. 800 TL hesap geldi. İtiraz edince beni bir odaya kapatıp tehdit ettiler. Kredi kartımı zorla alıp hesabı çektiler. Dışarı çıktığımda ise Hülya olarak bildiğim kadın bar çalışanlarıyla bir şeyler konuşarak yanıma bile uğramadan mekandan ayrıldı. Tuzağa düşürülerek dolandırıldım” dedi.

BİR BİRAYA 200 TL

Serkan T. ise mailinde, internet ortamında tanıştığı ve kendisini üniversite öğrencisi olarak tanıtan ‘Ayça’ ile buluşmak için randevulaştığını belirtti.

Serkan T., “Buluşmaya gittiğimiz mekanda bir biraya 200 TL almak istediler. Toplamda 570 TL hesabı bana zorla ödettiler. Ben hesaba itiraz ederken Ayça olarak tanıdığım kız, mekanın çalışanlarıyla samimi şekilde konuşuyordu. Dolandırıldım” dedi.

Yorumlar

Cemal :

Aynı şeyler benimde başıma geliyo belki de hiçbir zaman halimize şükür etmiyoruz ondandır okulu zar zor bitirdim iş olanağı ben okulu bitirince daha da kısıtlandı kendi işimi yapayım dedim yapamadım başka sektörde çalıştım orda da bi gelecek yok iş konusunda o kadar şansım yok ki nereye başvursam bi şey çıkıyo yüksek lisans yapayım dedim mülakatta iki kişiyken ben elendim kpssye gireyim dedim kazadan dolayı geç kaldım birisinin ahını da almadım neden bu kadar şansızım anlamıyorum

Halil :

Öncelikle selamın aleyküm Hocam benim sıkıntım bir işi dogru düzgün yapamamak ve hayat boyunca bir işi dogru düzgün yapamadıgımdan dolayı bataklık içindeyim işim yok iş bulsam erteleniyor ne yapacam bilemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yeter baran :

Ya ben bana kimler dokunursa köşeyi dönüyor kimler yaklaşırsa ben hala yerimde sayıyorum

Ferhat :

Birbirimize dus edelim Allah hepimizin işini rasgetirsin

kadersiz :

Sabrinsonuselametmi ben inanmıyorum 5 yıldır çocuk olmuyor keşke sizin gibi başka sorum olsa dünyanın en kötü imanı bu

Saban kahraman :

Pes etmek yok her basarisizligin arkasinda muhakkak bir basari vardir.edison ampulu bulmak icin 1000 tane deney yapar en donunda yardimcisi efendim 1000 deney yaptiniz yinede basaramadiniz der edisonsa hayir ben ampule gitmeyen bin tane yol buldum der ve en sonunda basarir.sadece zamanini beklemek lazim oda nasipte varsa muhakkak olur..

Önemli değil! :

Ben istidraç istiyorum. Ben ateistim ve Tanrıya inanmıyorum. Madem bu dünya kafirler için saray. O halde ben de kafirim ben de saray istiyorum.

rıfat :

Arkadaşlar 34 yaşındayım varlıklı geniş bir ailem vardı mallar bölüşüldü ve 200t miz vardı babam bana 50 t haftalık verip okula gönderdi ve bu parada ay sonu bitti sonra hem üniversite okuyup hem çalışmak zorunda kaldım dolayısı ile okulum uzadı da uzadı,mühendislik okuyup lisanda öğrenemedim hasbel kader 7 yılda bitirdim ,gurbetlerde fabrika çatılarında kalarak mühendislik yaptım (sözde) şuan 10 iş değiştirdim artık işede almıyorlar bune diyorlar kardeşim başarısızlık abidesi sin .ama dil olmayınca en boktan işlerde çalıştım ve farklı nedenler il çıkmak zorunda kaldım ,şuan işsizim ev kira bir çocuk eş perişanız ,çevrem dalga geçiyor mühendis işsiz aç vs vs okumayan arkadaşlar akrabaların evi arabası işi gücü var sen ne yaptın diyorlar evet ben üç günlük dünya için ezmedim ezdirmedim patron diye önünde eğilmedim eğilmiyecemde aç ta kalacam çalmıyacam çaldırmayacam .ALLAH CC büyüktür zafer inananlarındır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Etiket Sonuçları